Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A dán lány

(The Danish Girl)
A dán lány

Tartalom

A dán lány filmtartalom:

Egy film a dán festőről, Einar Wegenerről és kaliforniai születésű feleségéről. Mit teszel, amikor az ember, akit szeretsz, változásra vágyik? - teszi fel a kérdést az alkotás. A történet egy egyszerű kéréssel kezdődik. Wegener felesége, aki szintén festő, megkéri férjét, hogy női cipőt és harisnyát húzzon pár perc erejéig, mivel a modellje lemondta a találkozót, és szeretné befejezni a festményét. A férfi rábólint a dologra, melyet követően kezdetét veszi a huszadik század egyik legszokatlanabb, legszenvedélyessebb szerelmi története.

2016. 06. 04. 14:52

Redmayne megint belenyúlt a dolgok közepébe, és az átváltozás, amit prezentált, egészen lenyűgöző színészi teljesítmény. Filmként nekem kevésbé működött, de simán jár rá a 4-es!

2016. 01. 24. 11:46

Sajnos ez most nekem nagyon kevés lett. Elég nagy elvárásokkal indultam neki a filmnek, hiszen kellőképp nagy fenekét kerítettek a beharangozásának, ehhez képest szinte semmi nem volt. Azon túl, hogy Eddie Redmayer bebizonyította, hogy nagyon szép vagy inkább különleges nő válhatna belőle, sajnos mást nem nagyon sikerült bebizonyítania. Mindazok ellenére, hogy a történet rá épült, Alicia Vikandernek sikerült lejátszania a képernyőről.
Sajnos a tény, hogy a film igaz történeten alapszik még nem teszi azt felépítetté. Még véletlenül sem tudtam a főszereplővel azonosulni, ami nem csak az alakításnak volt betudható, hanem a történet és a magyarázatok hiányosságának. Nem tudtuk meg igazán, hogy Lili mit érez valójában, miért csak a felnőttként jött rá, hogy ő valójában egy nő, amikor tudomásom szerint ezt már gyerekkorban érzi az ember és egyáltalán. Ebből nem lesz most Oscar szerintem.

2016. 02. 14. 19:54

Összességében véve szó szerint szép film, látványos, egy percre sem unalmas és több szemszögből értelmezhető, elemezhető. A főszereplő identitáskeresésénél talán hangsúlyosabb is, hogyan éli meg azt a felesége, de ez nem válik a film kárára. A színészek jól eltaláltak és hozzák a rájuk írt szerepeket, de számomra rejtély, hogy miért volt szükség mellékszereplőként egy Putyinra megszólalásig hasonlító színészre és a karakter titkárnőjének Timosenko-frizurájára.
Humorforrásnak nem volt utolsó, teljesen ellopta a filmet. :D
A film legnagyobb hibája viszont, hogy rengeteg lehetőséget nem használt ki, ugyanis a valóságban élt személyek története ennél még sokkal érdekesebb. Emellett bizonyos helyeken giccses is, a sálröptetős jelenet megbocsáthatatlan.

Matthias Schoenaerts
Lucinda Coxon
Danny Cohen
Peter Schlessel
Eddie Redmayne

A filmben látható festmények a film produkciós designerének, Eve Stewart-nak, valamint egy brit művésznek, Susannah Brough-nak a munkái. Nem használhatták a filmben Gerda Wegener munkáit, ugyanis az azokon szereplő alakok nem hasonítottak teljesen Eddie Redmayne-re.

A Párizsban játszódó jeleneteket Brüsszelben vették fel.

A film premierje a Velencei Filmfesztiválon volt 2015 szeptemberében.

Cinestar: A dán lány
Hooper műve olyan, mint Wegener tájképei: finom ecsetvonásokkal próbál rekonstruálni egy emléket, ami ha nem is fedi a valóság minden szeletét, mégis rendkívül megkapó.
Smoking Barrels: A dán lány
A dán lány langyos és közhelyes, és néhány végtelenül emberi pillanatától sem lesz egy átütő erejű mű.
Movieaddicts: Az légy, aki vagy!
Akit a téma nem is vonz annyira, annak is érdemes egy próbát tenni az alkotással, ha más miatt nem, akkor a lenyűgöző színészi alakítások miatt, mert ritkán látni színészpárost akik ennyire jól együtt tudnak működni a vásznon.