A szakadár

A szakadár

The Dissident

Dzsamál Hasogdzsi, a Washington Post újságírója váratlanul etlűnik Isztambulban. Menyasszonya képtelen beletörődni a helyzetbe, így saját kézbe veszi az ügyet. 2018-ban gyakorlatilag az egész világot sokkolta Hasogdzsi híre, amely bejárta a sajtót.

A dokumemtumfilm felkavaró részleteket tár… Több

Premier (HU): 2021.10.07.
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

2021.10.08 Zoltán

Oké, engem ez a film alaposan a padlóra küldött. Nagyon felkavaró és megrázó. Fontos dokumentumfilm, amit egyszerűen látni kell.

2021.10.07 feri1

Nem tagadom, hogy bennem maradtak megválaszolatlan kérdések, de az biztos, hogy arra nagyon jó A szakadár, hogy elindítsa az embert egy bizonyos úton.

A film összbevétele 102 480 dollár volt (imdb.com).

A film részt vett a hazai Cinefest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában.Szerző: csd

A szakadár a Sundance Filmfesztiválon debütált.Szerző: csd

A dokumentumfilmben számos nemzetközi politikussal készült riportanyag található.Szerző: csd

(2021. 10. 19.)
Legyek és méhek párbaja, avagy ki védi az államot?
Pesszimista olvasatban úgy tűnik, hiába győzhetik le a méhek a legyeket — van olyan vastagbőrű csúcsragadozó, akinek nem okoz fájdalmat még néhány kasnyi méh sem. Optimista olvasatban azért lőnek ágyúval veréb helyett most méhre, mert mégiscsak felnőhet az a hadsereg és van, akinek az erejét a csúcsragadozók is félik. Több