Az omega ember

The Omega Man

A 20. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1971-ben. Szerző: dulkap

A filmmel ellentétben az alapműben a fertőzött emberek vámpírokká váltak.Szerző: Bogi87

Rövid ideig a Country Joe and the Fish amerikai rockegyüttes és Arlo Guthrie is feltűnik.Szerző: Bogi87

A film egyik jelentében, mikor Neville a moziban van, a Woodstock c. filmet nézi.Szerző: Bogi87

Felismerhető az ARCO Tower épülete, amely a forgatás idején épült.Szerző: Bogi87

Egy vasárnapi napon kora hajnalban vették fel a kihalt utcákat mutató képeket, melyek a film kezdetén láthatóak.Szerző: Bogi87

Az omega ember után készült egy 3. film is Richard Matheson regényéből, amely a Legenda vagyok címet viseli.Szerző: Bogi87

Az omega embert monó hanggal rögzítették.Szerző: Bogi87

Az Omega ember Richard Matheson 1954-es regényének 2. filmes feldolgozása.Szerző: Bogi87

A film az I Am Legend című regényen alapszik, mely Richard Matheson nevéhez fűződik.Szerző: Bogi87

A film forgatását egy ideig szüneteltetni kellett a Sylmar földrengés miatt 1971-ben.Szerző: Bogi87

A cím jelentése az utolsó ember, hiszen az omega nem más, mint a görög ABC legutolsó betűje.Szerző: Bogi87

Brian Tochi mozifilmes bemutatkozása.Szerző: dulkap