Játsz egy Opta LED projektorért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Terminátor - A halálosztó

(The Terminator)
Terminátor - A halálosztó

Tartalom

A jövőben (2029) egy öntudatára ébredt számítógépes rendszer, a Skynet, már szinte az egész emberiséget kiirtotta. Ám egy karizmatikus vezető egyesítette a túlélőket, és megfordították a háború menetét. A Skynet ezért visszaküld a múltba egy Terminátort (Arnold Schwarzenegger), aki azt a feladatot kapja, hogy ölje meg a lázadók vezérének anyját, Sarah Connort (Linda Hamilton), mielőtt még életet adna fiának. Eközben a lázadók is visszaküldik saját harcosukat, Kyle Reese-t (Michael Biehn ), hogy megvédje a nőt.
(Beke Gábor)

2016. 02. 04. 21:37

Nekem ez a film erőltetettnek jött le. Persze lehet, bennem van a hiba, mert eleve sokat vártam tőle és így lehet ezért is nem azt kaptam. Egyáltalán nem jött be, viszont ha még nem láttad tégy vele egy próbát.

2015. 05. 12. 15:40

A masodik resz kultikusabb, talan klasszikusabb is, de ettol meg a Terminator az Terminator.
Ma, 2015ben is boven vallalhato es nezheto akciofilm, kategoriajaban az egyik legnagyobb klasszikus.

2016. 08. 02. 13:19

Stílus teremtő film volt. Látványos és jó a történet, de a második rész egy kicsit elhalványította. Arnold is ezzel a szereppel vált igazi klasszikussá és még azt is megtanultuk, hogy vissza fog térni.

Paul Winfield
Lance Henriksen
Michael Biehn
Earl Boen
Arnold Schwarzenegger

A Metacritic oldalán 84/100 pontot kapott 11 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes oldalán 100%-os értékelést kapott 56 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 22.helyén áll.

Smoking Barrels: Másodvélemény: Terminátor - A halálosztó
Élő szövet a fém belső vázon. Stílszerűen ez a jelző jutott eszembe, amikor egyre nagyobb aggodalommal telve néztem a nem sokára érkező Terminátor-film előzetesét. Biorobotoknak tűnnek a színészek (bizony, még a sárkányok anyja is!), a képek sem vágtak a földhöz, kizárólag Arnie miatt fogok majd elzarándokolni a moziba és megnézni ezt a látványos, de eléggé üresnek ígérkező sokadik folytatást (ne legyen igazam!). Viszont azonnal leküzdhetetlen vágyat éreztem, hogy újrázzam a legendás első részt, amelyből mára már franchise lett, és bármilyen hihetetlen, már több, mint 30 év telt el a bemutatója óta. Régen láttam a teljes filmet, ezért kicsit aggódtam, de teljesen feleslegesen, gyermekkorom kedvence még mindig kiváló alkotás, függetlenül attól, hogy az effektek már nem kicsit váltak elavulttá. Megunhatatlan!
Movieaddicts.hu - Home » Kritika » Terminátor: A halálosztó kritika Terminátor: A halálosztó kritika
A Terminátor kiemelkedő mérföldköve, egyfajta elindítója az agresszív akciójelenetekben bővelkedő fantasztikus-apokaliptikus alkotásoknak, mely mind a mai napig megőrizte innovatív jellegét és időről időre újabb feldolgozásokra, folytatásra késztette a filmkészítőket. 9/10