Terminátor: Genisys

Terminátor: Genisys

Terminator Genisys
ANdraS

Arnold Schwarzenegger

2029-ben John Connor (Jason Clarke), az ellenállás vezetője tovább folytatja harcát a gépek ellen. A Los Angeles-i összecsapás idején John megtudja, hogy a SkyNet ördögi tervet eszelt ki ellene: a gépek egyszerre indítanának ellene támadást a múltban és a jövőben is. Ezért visszaküldi a… Több

Forgatókönyvíró: James Cameron, Gale Anne Hurd
Premier (HU): 2015.07.02. | SkyShowtime (2023.02.14.)
Több

2024.02.05 Farkasember37

Terminator 1-2 remake kicsit másképp

Az első két rész után szerintem ez a dobogós 3. helyezett, mely hű a történethez, ugyan nem hozza vissza a régi hangulatot, de megfelel a régi hangulat imitációjának. Nagyon jól érzékelteti a film, hogy a mostani okostelefonos egyre jobban lefedett információs hálózat függővé tette az emberiséget, és éppen ezért támadhatóvá is. Már csak idő kérdése, hogy a valóságban is öntudatra ébredjen a mesterséges intelligencia. :) Nagyon ötletes lett az új mesterséges teremtmény a fázisanyagból álló T 3000, mely végül nagyot üt a filmben. :)

2020.12.16 Yosihiro

Terminátor Genisys

Azt hittem, minden Terminátor-filmet láttam, de tévedtem. Ezzel a résszel kicsit megleptek, de összességében szerintem egy jól sikerült részről beszélhetünk. A tartalma ad olyan dolgokat, ami miatt a filmet jó kategóriába sorolhatjuk. Azt hiszem, ... Teljes kritika

2015.10.27 dulkap

Nagyjából azt hozta a film, amit vártam tőle. Közepes történet, közepes karakterek (Emilia Clarke egyébként nem volt rossz Sarah Connor), időnként látványos akciókkal. Arnold legnagyobb húzása a visszatérése óta, hogy ritkán veszi komolyan magát. Gya... Több

2016.05.19 Orosz István

Nekem nagyon tetszik, méltó része a terminátor univerzumnak. Fiatal terminátor vs öreg terminátor nagyon nagy! Bár a rész sikeresen felbirítja az előző 3 rész szálait. Bár ez érthető mert bele lett piszkálva a jövőbe. Boldog vége lett mellé még s te... Több

2017.10.22 Deku

Ez a film közhelyes és nem volt benne eredetiség egy percig sem. Gyenge darabka lett. Nos nem kertelek ez igazi kliséhalmaz volt. Gyengébbnél gyengébb jelenetekkel etettek minket legalábbis engem.

A film összbevétele 440 603 537 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 212 485 721 forintot termelt.

James Cameron eladta a Terminátor franchise jogait Arnold Schwarzeneggernek, hogy Schwarzenegger megjelenhessen a későbbi folytatásokban.Szerző: Yosihiro

New Orleansban forgatták azt a jelenetet, ahol Sarah és Kyle időutazása 2017-re irányul, és egy autópályahídon kötnek ki. Ez az egyetlen olyan város, ahol engedélyt adtak, hogy egy hidat három éjszakára lezárjanak a forgatás kedvéért.Szerző: Yosihiro

Ez volt az első amerikai film, amely az amerikai kontinensen nem kereste meg a 100 millió dollárt, de később Kínában több mint 100 millió dollárt hozott.Szerző: Yosihiro

Az Arnold Schwarzenegger által ábrázolt T-800 nem ölt embert a Terminátor 2 - Az ítélet napja (1991) óta.Szerző: Yosihiro

(2015. 07. 03.)
Ez a papa mozija
Új a koncepció, úttörő a digitális technika, mégis a régi lemez pörög az ötödik Terminátor-filmben. A gép öl, az ember lázad, a nagypapa viccelődik. Több

(2015. 07. 03.)
Öregapám, a harci robot
Arnold Scwarzenegger visszatért ikonikus szerepéhez, a franchise pedig szépen beleőszült e nagy mutatványba. A legnagyobb baj ezzel az ötödik résszel, hogy kicsit se cool. Több

(2015. 07. 05.)
A kultusz tüze már csak pislákol
James Cameron Terminátor filmjeihez való hűség tekintetében a Genisys éppúgy elvérzik, ahogy a harmadik és negyedik epizód. Az időutazások sorozatából kikeveredő alternatív valóság ötlettelen akciójelenetekkel és szappanoperákra jellemző családi konfliktussal tüntet maga ellen. Több

Értékelés: 7.3/10
(2015. 07. 08.)
Terminator Genisys
A legutóbbi két produkciót egyértelműen túlszárnyalta, de Alen Taylor-tól ilyen támogatással, mint amit a stúdió kínált számára sokkal többet vártunk, s a kiszámítható végkifejlettel megágyazott folytatáshoz könnyen lehet, hogy majd csak fizető nézőként lesz köze. Több

(2015. 08. 04.)
Bőrlehúzás a fémvázról
Vajon hogyan alakult volna Karpov és Kaszparov sakkjátszmája, ha egyikük az időben ide-oda utazva előre látja a másik lépéseit? Nagyjából erről szól a Terminator legújabb része azzal a csavarral, hogy az időutazásra mindkét sakkozó képes, ráadásul több is van belőlük. Több