Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A vörös teknős

(La tortue rouge)
A vörös teknős

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Hajótörött férfit mos partra a tenger. A szerencsés, ám magára hagyott túlélő felfedezi a trópusi sziget élővilágát, miközben különös kapcsolatba lép az egyik óriás teknőssel. Az élet örök körforgásáról szóló, elsősorban felnőtteket megcélzó, lenyűgöző látványvilágú mese egyszerre ötvözi az európai és japán gondolkodásmódot, miközben szívszorító módon mutatja be természet és ember egymásra utalt kapcsolatát.  (Mozinet)

2017. 07. 05. 14:01

Hihetetlen, hogy szavak nélkül is milyen komoly érzelmeket és hangulatot képesek átadni a készítők. Az egész nagyon szépen van kidolgozva. Gyönyörű az animáció, a zenék tökéletesek. Mondjuk elismerem ez nem feltétlenül az a film ami mindenkinek tetszik. Kell hozzá egyfajta hangulat, ha az ember csak egy kis könnyű szórakozást keres, nem biztos, hogy ez a megfelelő film. De ha valami komolyabbra, érzelmibbre vágyik akkor tökéletes.

2017. 02. 11. 17:15

Fantasztikus film, minden benne van, amit az Életről tudni kell. Van benne egy kis Robinson, Öreg halász és tenger, mitológia, és még ezernyi más párhuzam. Csodás utazás!

2017. 03. 22. 18:11

Én elsősorban azért tekintettem meg a filmet, mivel a Ghibli Studio is részt vett a készítésben. A ghibli (számomra jellegzetes) stílusát akartam viszont látni, ám miután végignéztem, kicsit csalódtam, mert nem pont azt kaptam amire számítottam, viszont most már nem bánom. Így is jó volt a film, élvezhető, látványos és igazából elgondolkodtató is és elsőre voltak olyan jelenetek, történések amelyeket nem igazán tudtam értelmezni, bár szerintem ez olyan film, amit minden egyes megtekintésnél egye jobban megért, átlát az ember.

A Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál Un Certain Regard szekciójában különdíjat nyert

(BéBé)

Kilenc évnyi megfeszített munka eredménye.

Ghibli studiónak összesen 6 munkatársa volt amikor ezt a filmet készítették

Smoking Barrels: A vörös teknős
Mindenképpen egy különleges, érdekes darab kerekedett A vörös teknősből, ami már önmagában is szép teljesítmény.
VOX.hu - A vörös teknős
Valamikor tinimagazinok kedvenc kérdése volt (remélem, ma már nem az): mit vinnénk magunkkal egy lakatlan szigetre? Nos, ennek a kívül-belül gyönyörű animációs filmnek az emlékét biztosan magunkkal visszük. Hiszen a maga költőien letisztult módján segít a túlélésben: minden elfért benne, ami igazán fontos az életben. 90/100
Supernaturalmovies: A vörös teknős
Meditatív animációs gyöngyszem, melyet mintha maga a természet alkotott volna.