Játssz egy XBOX 360 500 GB-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A visszatérő

(The Revenant)
A visszatérő

Tartalom

Hugh Glass 1822-ben nyugat felé veszi az irányt, hogy Andrew Henry kapitány szolgálatában szőrmét gyűjtsön. A férfit egy napon megtámadja egy medve, és bár Hugh csodával határos módon túléli az esetet, nagyon súlyos sérüléseket szenved. A terepviszonyok lehetetlenné teszik, hogy elszállítsák, két mecénás pedig sorsára hagyja őt a vadonban. A védtelen férfi azonban mégis felépül, melyet követően bosszút esküszik, és elindul, hogy megtorolja sérelmeit azokon, akik megtagadták tőle a segítséget.

2016. 01. 03. 14:53

Ezzel a filmmel indítani az évet a legjobb választás! :) Olyan képi világgal rendelkezik az egész, hogy öröm nézni. Nálam kő keményen a western kategóriában van, ízig-vérig az, ami azért is nagy öröm, mert ez az a műfaj ami ,,kihalóban" van, és nagyon ritkán látni a mozi kínálatában. A sztori épp ezért a westernhez hasonlóan egyszerű bosszú - de nem akármilyen színészi alakítással. DiCaprio elviszi a hátán a filmet, viszont az előttem hozzászólónak igaza van, hogy Tom Hardy karaktere sokkal de érdekesebb, és hiába negatív szereplő, neki vannak ész érvei a tetteihez. A film számomra tökéletesre sikerült, de csodálkoznék ha DiCaprio elvinné a legjobb főszereplő díjat. Ink, a rendező még1x. (Y)

2016. 01. 15. 22:10

A film negatívumai közt leginkább a hossz hozható fel. Kissé feleslegesen hosszúra van nyújtva és bevallom néha kicsit untam. Az első két órában gyakorlatilag csak "baktat" Glass. (És még gyűrű sem volt nála.) Illetve azért akadtak benne logikátlan dolgok vagy hihetetlen dolgok.
Viszont a fényképezés az több, mint zseniális. Különösen úgy, hogy csak természetes fényeket használtak. Szebbnél szebb képek és csodálatos képi hangulat. A rendezés is remek, ám a hossz miatt nem tökéletes. Számomra üdítő volt a színészi játék. DiCaprio számomra az utóbbi időben átesett a ló túloldalára. Valahogy mindig túl nagyot akart alakítani és ettől túl harsány lett az egész. Itt viszont nekem pont amiatt tetszik, amiket sokan felrónak neki. Visszafogott és érett alakítás, szerintem évek óta a legjobb.

2016. 01. 17. 20:54

Kegyetlenül realisztikus és durva, néha gyomorforgató, véresen komoly, mellbevágó élmény. A küzdeni akarás és túlélési vágy új szintre emelése. A film 16-os korhatár besorolást kapott, de a vadsága és a komolysága miatt is rászolgált a 18-as karikára.

Leonardo DiCaprio félelmetesen jó, halálfélelem szintjén hátborzongató, hogy meddig képes kitolni a határokat a valósághű ábrázolás kedvéért. Nem vagyok nagy Alejandro Gonzalez Inarritu rajongó, (főleg nem Tarantino, hogy az egyedi rendezőknél maradjunk) de minden elismerésem az övé és leginkább a főszereplőé, hogy képes volt egy történetet ilyen világba, környezetbe ültetve igényesen, filmművészeti szinten bemutatni.

Persze semmi és senki nem tökéletes, de a hibák és egyéb apróságok felfedezése maradjon meg a sokadik megtekintésre és a filmről való párbeszédek, eszmecserék utánra! egyedül talán a záró képsorokkal nem vagyok teljesen elégedett, de ettől eltekintve is nagyon jó a film.

Grace Dove
Darren Aronofsky
Duane Howard
Duane Howard
Alejandro González Iñárritu

Alejandro González Inárritu, a rendező csupán természetes fényben volt hajlandó forgatni, világítást sem használtak, ugyanis mindennek szürkének és fakónak kellett lennie.

A jelenetek többségét a kanadai Sziklás-hegységben forgatták és Argentínában. Ezeken a helyeken az átlagos hőmérséklet mínusz 30-40 Celsius fog körül mozgott.

Nem elég, hogy a forgatás során Leonardo DiCaprio-nak végig tilos volt borotválkoznia és a haját sem vágathatta le, a rendező még arra is rávette a színészt, hogy nyers húst egyen. (a sors pikantériája, hogy DiCaprio a valóságban vegetáriánus, ennek ellenére nem mondott nemet)

Cinestar: A visszatérő
Zavarba ejtő alkotás A visszatérő, mert már-már némafilmes eszközökkel élve a képekkel meséli el ezt a bosszú és egyben megváltástörténetet, mégis képtelen minket érzelmileg bevonni. Mindenesetre hatása alól képtelenség kivonnod magad, mert olyan szinten a bőröd alá kúszik, mint egy medve éles karmai.
Movieaddicts:Mind vademberek vagyunk
Ez egy gyönyörű film, vizuális látványorgia, egy epikus túlélés történet!
Smoking Barrels: A Visszatérő
Abszolút minőségi munka lett A visszatérő, amit még a túlnyújtottsága és vontatottsága miatt is meg kell nézni a moziban, mert lehet akármilyen házimozi berendezése az embernek, ezt a fajta vizuális orgazmust teljesen csak a moziteremben lehet átélni.