The Revenant

Grace Dove
Duane Howard
Duane Howard
Alejandro González Iñárritu

Hugh Glass 1822-ben nyugat felé veszi az irányt, hogy Andrew Henry kapitány szolgálatában szőrmét gyűjtsön. A férfit egy napon megtámadja egy medve, és bár Hugh csodával határos módon túléli az esetet, nagyon súlyos sérüléseket szenved. A terepviszonyok lehetetlenné teszik, hogy elszállítsák, két… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Hongkong
Premier (HU): 2016.01.14. | Netflix (2023.07.01.) | HBO Max (2024.02.02.)

2024.02.11 halottnemet

Nagyon jó!!

Végre rávettem magamat, hogy megnézzem, és azt kell hogy mondjam, nem bántam meg. Ez a film sokak szerint unalmas, de engem nagyon lekötött. Izgalmas az elejétől a végéig. Leonardo DiCaprio nagyon jó benne (megjegyezném, hogy szerintem nem ez a legjobb filmje, és nem ebben alakít a legjobban, ezért nem értem, hogy miért pont ezért adták neki az Oscar-díjat. Szerintem azért, mert egy jó színész, és egészen eddig a filmig nem volt Oscarja, ezért már muszáj valamiért megkapnia). Szerintem nézzétek meg, mert tetszeni fog. De vigyázzatok, mert eléggé véres, és nem ajánlott 16 éven aluliak számára (és ezzel a korhatár-besorolással egyet is értek, hiszen tényleg erőszakos és véres).

2018.01.09 Artemisia

Átlagos túlélő filmnek mondanám. Próbáltak megrázó/meghökkentő dolgokat mutatni vele, pl.: a halott lóban alvás, de semmi olyan nincs benne amit ne láttunk volna már máshol - ami olyan, az meg giccsbe hajlott át. A kerettörténet, a fiú megöléséért va... Több

2016.05.27 Bogi87

Pislogni sem mertem a moziban ülve, nehogy elszalasszak egyetlen pillanatot is a filmből. Pedig bőven ráértem volna, tekintve, hogy egy több mint 150 perces drámáról, kalandfilmről beszélünk. Leonardo DiCaprio méltán kiérdemelte az Oscar-díjat, de Tom Hardy alakítása is zseniális volt. A kameramunka és a zene gyönyörű.

2018.01.26 Shelby07

Mindenki azt mondja, hogy csak azért készült ez a film, hogy Leonardo DiCaprio végre megkapja a már évek óta áhitatott Oscar-díjat. Igen, van benne igazság, hisz meg is kapta, de azért ha nem ezt nézzük, hanem magát a filmet, szerintem elég jó lett. ... Több

2016.01.19 rbernadett

Nos, mi is a film tanulsága. A bosszú életben tart. Nem szeretek közhelyes frázisokat zengeni, de ez a film tényleg egy kicsit olybá tűnt mintha Leonak csináltak volna egy filmet... És sajnos ennyi. Keresem, keresem, hogy mi volt a film mondanivalója... Több

A film összbevétele 532 950 503 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 299 729 071 forintot termelt. A hazai mozik összesen 221 692 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Alejandro González Inárritu, a rendező csupán természetes fényben volt hajlandó forgatni, világítást sem használtak, ugyanis mindennek szürkének és fakónak kellett lennie.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A jelenetek többségét a kanadai Sziklás-hegységben és Argentínában forgatták. Ezeken a helyeken az átlagos hőmérséklet mínusz 30-40 Celsius fog körül mozgott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Nem elég, hogy a forgatás során Leonardo DiCaprionak végig tilos volt borotválkoznia, és a haját sem vágathatta le, a rendező még arra is rávette a színészt, hogy nyers húst egyen. (A sors pikantériája, hogy DiCaprio a valóságban vegetáriánus, ennek ellenére nem mondott nemet.)Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Rendező, Alejandro Gonzales Inarritu nem keresett színészt Glass szerepére, pontosan tudta, hogy Leonardo DiCaprio-val kell együtt dolgoznia.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 01. 18.)
Medvének való vidék
Leonardo DiCaprio a létszintű kegyetlenség zimankós tájain mutatja meg, mire találták fel a filmművészetet. Mégsem való mindenkinek. Több

(2016. 01. 19.)
Isten megbocsát, DiCaprio nem!
A visszatérő nem mond sokat, azt viszont gyönyörűen teszi: Alejandro González Iñárritu leforgatott egy vérben és hóban tocsogó látványorgiát, ami hiába szép, nem üt akkorát, hogy évek múlva is felemlegessük, netán újra megnézzük. Több

(2016. 01. 14.)
A jó, a rossz és a vad
A visszatérő, Alejandro González Iñárritu ötödik nagyjátékfilmje bizonyos tekintetben sokkal többet ad, mint a rendező korábbi művei, a mexikói zseni más téren viszont alulmúlja régebbi önmagát. Több

Értékelés: 7.6/10
(2016. 04. 15.)
A visszatérő tehát, ahogy arra számítani is lehetett, egy végletekig kidolgozott művészeti alkotás, szemkápráztató megjelenéssel és hatásos atmoszférával, de mint film gyenge, és mint emberi dráma egyszerűen átérezhetetlen. Több

(2016. 01. 13.)
Az Oscar-vágy meglepő ereje
A visszatérőért ne kapjon Oscar-díjat Leonardo DiCaprio! És ezt azért mondom, mert jó színésznek tartom. Ne ezért kapja meg! Több