Játssz Lenovo tabletért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A visszatérő

(The Revenant)
A visszatérő

Tartalom

Hugh Glass 1822-ben nyugat felé veszi az irányt, hogy Andrew Henry kapitány szolgálatában szőrmét gyűjtsön. A férfit egy napon megtámadja egy medve, és bár Hugh csodával határos módon túléli az esetet, nagyon súlyos sérüléseket szenved. A terepviszonyok lehetetlenné teszik, hogy elszállítsák, két mecénás pedig sorsára hagyja őt a vadonban. A védtelen férfi azonban mégis felépül, melyet követően bosszút esküszik, és elindul, hogy megtorolja sérelmeit azokon, akik megtagadták tőle a segítséget.
2016. 01. 19. 23:06

Nos, mi is a film tanulsága. A bosszú életben tart. Nem szeretek közhelyes frázisokat zengeni, de ez a film tényleg egy kicsit olybá tűnt mintha Leonak csináltak volna egy filmet... És sajnos ennyi.
Keresem, keresem, hogy mi volt a film mondanivalója és igazából mindig oda lyukadok ki, hogy semmi. Illetve, de! Ha meg akarsz bosszulni valamit, akkor a bosszú életben tart.
Sajnos Leo annyit szenvedett a filmben, hogy már sok volt. Sajnos nem hittem el neki, hogy a fia iránt őszintén érez, sajnos beigazolódott, hogy ezért a szerepért mindenki csak azért akarja neki odaadni az Oscart, mert már megérdemli, de nem azért, mert annyira nagyot játszott. :( Amikor el kell gondolkoznom azon, hogy az adott színésznek azért nem hiszem el az alakítását, mert beskatulyáztam a korábbi szerepeibe, akkor már aláírtam, hogy nem azonosul az adott szereppel és most azt hiszem itt ez történt. Szeretem, becsülöm és tényleg értékelem, hogy eredeti fény meg minden, de a mondanivaló nagyon hiányzott és az, hogy most tulajdonképpen hol is vagyunk, mikor is vagyunk és miért vagyunk ott? Erőltetett, ami nagyon akarja azt az Oscart.

2016. 01. 15. 22:10

A film negatívumai közt leginkább a hossz hozható fel. Kissé feleslegesen hosszúra van nyújtva és bevallom néha kicsit untam. Az első két órában gyakorlatilag csak "baktat" Glass. (És még gyűrű sem volt nála.) Illetve azért akadtak benne logikátlan dolgok vagy hihetetlen dolgok.
Viszont a fényképezés az több, mint zseniális. Különösen úgy, hogy csak természetes fényeket használtak. Szebbnél szebb képek és csodálatos képi hangulat. A rendezés is remek, ám a hossz miatt nem tökéletes. Számomra üdítő volt a színészi játék. DiCaprio számomra az utóbbi időben átesett a ló túloldalára. Valahogy mindig túl nagyot akart alakítani és ettől túl harsány lett az egész. Itt viszont nekem pont amiatt tetszik, amiket sokan felrónak neki. Visszafogott és érett alakítás, szerintem évek óta a legjobb.

2016. 05. 27. 16:55

Pislogni sem mertem a moziban ülve, nehogy elszalasszak egyetlen pillanatot is a filmből. Pedig bőven ráértem volna, tekintve, hogy egy több mint 150 perces drámáról, kalandfilmről beszélünk. Leonardo DiCaprio méltán kiérdemelte az Oscar-díjat, de Tom Hardy alakítása is zseniális volt. A kameramunka és a zene gyönyörű.

Grace Dove
Darren Aronofsky
Duane Howard
Duane Howard
Alejandro González Iñárritu

Alejandro González Inárritu, a rendező csupán természetes fényben volt hajlandó forgatni, világítást sem használtak, ugyanis mindennek szürkének és fakónak kellett lennie.

A jelenetek többségét a kanadai Sziklás-hegységben forgatták és Argentínában. Ezeken a helyeken az átlagos hőmérséklet mínusz 30-40 Celsius fog körül mozgott.

Nem elég, hogy a forgatás során Leonardo DiCaprio-nak végig tilos volt borotválkoznia és a haját sem vágathatta le, a rendező még arra is rávette a színészt, hogy nyers húst egyen. (a sors pikantériája, hogy DiCaprio a valóságban vegetáriánus, ennek ellenére nem mondott nemet)

Cinestar: A visszatérő
Zavarba ejtő alkotás A visszatérő, mert már-már némafilmes eszközökkel élve a képekkel meséli el ezt a bosszú és egyben megváltástörténetet, mégis képtelen minket érzelmileg bevonni. Mindenesetre hatása alól képtelenség kivonnod magad, mert olyan szinten a bőröd alá kúszik, mint egy medve éles karmai.
Movieaddicts:Mind vademberek vagyunk
Ez egy gyönyörű film, vizuális látványorgia, egy epikus túlélés történet!
Smoking Barrels: A Visszatérő
Abszolút minőségi munka lett A visszatérő, amit még a túlnyújtottsága és vontatottsága miatt is meg kell nézni a moziban, mert lehet akármilyen házimozi berendezése az embernek, ezt a fajta vizuális orgazmust teljesen csak a moziteremben lehet átélni.