A fordulópont

The Turning Point

A film bemutatása utáni kritikusi vélemények vegyesek voltak: a forgatókönyvet kissé sematikusnak, de a színészek alakítását kellően jónak találták, hogy összességében megtekintésre érdemesnek értékeljék a filmet.Szerző: JcWh

William Holden és Edmond O'Brien 17 évvel később, a Vad banda forgatásán dolgozott újra együtt.Szerző: JcWh

A címmel megegyezően William Holden karrierje fordulóponthoz érkezett a film forgatásának befejezése után, amikor elfogadta A 17-es fogolytábor főszerepét, mellyel aztán Oscar-díjat nyert.Szerző: JcWh

William Holden egymás után két, William Dieterle által forgatott filmben szerepelt 1952-ben. A fordulópontot megelőzve 1952-ben a Boots Malone című filmben is együtt dolgozott a színész és a rendező. Míg a Boots Malone-t a Columbia, addig A fordulópontot a Paramount berkein belül forgatták.Szerző: JcWh

A filmet Los Angeles belvárosában forgatták több helyen, így például a belvárosi siklón, a Hotel Belmontban vagy az Olimpiai stadionban.Szerző: JcWh

A filmet az 1950–51 között fennállt Kefauver bizottság bűnügyi meghallgatásai ihlették.Szerző: JcWh

Carolyn Jones első filmszerepe.Szerző: JcWh

A filmet 1952. november 15-én mutatták be a New York-i Globe Theater-ben.Szerző: JcWh