Az Alkotó

The Creator

A film 178 116 906 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 86 025 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film első előzetese egy 2020-as, a libanoni Bejrút kikötőjében történt robbanásról készült felvételt használ, amelyet digitálisan manipuláltak, hogy úgy tűnjön, mintha az Los Angelesben történt volna. A valós incidens több mint 200 ember halálát okozta, több mint 7000-en megsérültek, több mint negyedmillióan váltak hajléktalanná, az ország gabonakészleteinek jelentős része megsemmisült, és az élelmiszerek fogadásához és tárolásához szükséges infrastruktúra nagy része is megrongálódott. Szerző: csd

A filmet a Sony FX3-mal, egy belépő szintű full-frame mozifilmes kamerával forgatták.Szerző: csd

Eredetileg Benedict Wong szerepelt volna a filmben, de időzítési problémák miatt le kellett mondania a projektet. Helyére Ken Watanabe került.Szerző: csd

A film hivatalos előzetese 2023. július 17-én jelent meg, három nappal a 2023-as SAG-AFTRA sztrájk kezdete után.Szerző: csd

A film Hans Zimmer első közös zeneszerzői munkája Gareth Edwards-szal. A Dűne (2021) és a Dűne után ez a harmadik filmes együttműködése Greig Fraser operatőrrel és Joe Walkerrel.Szerző: csd

A forgatás 2022. január 17-én kezdődött Thaiföldön és egészen május végéig tartott.Szerző: csd