Közösség

Vélemény:

 

72 Kőkezű

(2016)

Kőkezű

 
MMcFly2015   2018.01.24 12:35
0

Sosem fogom megérteni, miért nincs híre ennek a filmnek hazánkban. Ezt szívesen megnéztem volna nagyvásznon is. A Rocky filmek a bokszdrámáknak az alap köve, én hatalmas rajongója vagyok. A klasszikus mellé, ez a film úgy hiányzott nekem, mint egy falat kenyér. Az, hogy igaz történetet dolgoz fel, csak hab a tortán. Robert de Niro, hozza a kötelezőt, de a főszereplő Durant alakító színész is remekül alakította a forró fejű, felelőtlen sportolót. A film nem sok időt fecsérel a főhős gyerekkorára, vissza utalással mégis részletesen megtudjuk, amit meg kell. Egy remekül elénk tárt sport karriert láthatunk a szűk két óra hosszában, néhol kliséket alkalmazva, de a mérkőzések látványosan (hűen) lettek bemutatva, és a tanulság is leszűrhető, hol is csúszott félre Duran a siker útján... Youtube-n megnéztem az eredeti felvételeket 1981-ből és a ringben történteket maximálisan át tudta a film adni. Semmi hollywoodi giccs nem szerepel pluszban, a jelenetekhez. Mint életrajzi film, mint sport dráma keményem megállja a helyét. Sok újat nem tud bemutatni, de ha már készült Roberto Durán életútjáról (is) film, abból kihozták a maximumot.