Közösség

Vélemény:

 

80 1408

(2007)

Jó kis ijesztegetős, befosatós film...

 
Bafam   2024.04.17 10:29
1

Be kell hogy valljam, hogy először is, szeretem John Cusackot, azt ahogy játszik elsősorban. Másodszor pedig tinédzserkoromtól kezdődően szinte napjainkig szerettem Stephen Kinget, az ő könyveit, a hidegrázós, meghökkentő, rémisztő, néha már-már túl brutális, véres és kegyetlen történeteit (most már néha túlságosan is megijeszt engemet! Öregszem tán?). De úgy döntöttem, hogy ma megnézem ezt az alkotást az éjszaka közepén, a saját hálószobámban egyedül, mivel párom nem szereti a horrort, és elment esti műszakba dolgozni. A film közepére, 23:30-kor már túlságosan féltem, hogy kimenjek a szobámból egy kis csipszért, langyos búzasörért, ezért csak ültem és néztem! Ez nem egy slasher típusú ijesztegetős film lett. Ez az a fajta, mikor tekergeted a fejed, és arra késztet, hogy magad mögé nézzél, hátha valaki félelmetesen leselkedik rád mögötted lapulva. Valahogy olyan, mint a The Shining (Kubrick, King és a nagy, régi szálloda), de nem annyira ijesztő, bár majdnem. Mindenesetre élve a végére értem.