Közösség

Vélemény:

 

88 Kártyavár

(2013)

Kártyavár

 
szucszoli   2019.01.27 12:12
0

Az az igazság, hogy én nem vagyok könnyű szórakozásra vágyó néző, de ez a sorozat annyira hatásvadász, hogy két epizód elég volt belőle. Valahogy életidegen tőlem, hogy minden színész megszólalása, dialógusa, gesztusa olyan makulátlan módon penge, élére vasalt és csúcsra járatottan megírt, mint egy marketinges termékbemutató a legújabb xy márkájú autócsodáról, ami még tükörtojást is csinál neked azalatt a 0,2mp alatt, amíg felgyorsul 0-100-ra! Persze, tudjuk nagyon jól, hogy Kevin Spacey egy jó színész, amit minden elcsépelt kommentben kötelezően le kell írni, de ez az űberlekezelő, űberarrogáns és űbermanipulatív szerep tőle csak egy blöff. Egy semmi extra kategória, amit bármelyik színész tudna teljesíteni. Ha nagyon akarnám, én is tudnék kínos helyzetet teremteni azzal, hogy seggfej képpel belebámulok mások képébe. A másik dolog ez a hamis benfennteskedés, ahogy kiszól a cselekményből a nézőhöz. Erőltetett és kínos megoldás. Egy jó sorozattól elvárom, hogy annak ne csak a felszínen legyen karakter és sztoriépítése. Nézzétek meg a Better Call Saul-t, vagy a Breaking Bad-et, amiknek a közelébe sem ér ez a sorozat. Egy jó sorozat ne pofázással próbáljon meg cselekményt építeni, hanem mutassa meg, történjen benne valami, ami megmozgatja a gondolataimat és amivel tudok azonosulni.