Közösség

Vélemény:

 

77 Thor: Ragnarök

(2017)

Az egyik legjobb Marvel-film

 
Jerico   2023.07.30 12:49
2

Marvel kedvelőként folyamatosan nyomon követem az újabb és újabb szuperhős filmeket, és néha módosítom is a saját listámat (a legjobbakról), ám a 2017-es Thor: Ragnarök hosszú évek óta tartja stabil második helyét (A galaxis őrzői mögött) ezen a bizonyos listán, mert nem tudtak jobbat készíteni azóta sem. A sikerének titka pedig szerintem az, hogy egyszerre vicces és komolyan vehető, poénos és izgalmas, szórakoztató és pörgős. Chris Hemsworth ebben a filmben a legjobb szerintem, és kivételesen jók a többiek is: Tessa Thompson (mint valkűr lány), Idris Elba (mint Thor fő segítője), Mark Ruffalo (mint Bruce Banner alias Hulk), Jeff Goldblum (mint a Sakar bolygó ura és játékmestere) és persze a főgonosz szerepében Cate Blanchett. A sztárparádét növeli Karl Urban, Tom Hiddleston és Sir Anthony Hopkins szerepeltetése is. A végeredmény egy szórakoztató, vicces fantasy-akció. (Már egy ideje rágódom azon, hogy a Marveleknek külön filmes műfaj kellene [túl azon, hogy „szuperhős filmek”].) Értékelésem erős 90%, hiszen akárhányszor újranézhető. Mindenkinek ajánlom, akibe szorult némi fantázia, és kicsit képes volt megőrizni gyermeki énjét is.