Közösség

Vélemény:

 

75 47 ronin

(2013)

47 ronin

 
Robert Langdon   2020.04.23 23:10
1

Nem sok tantárgyat szerettem gyerekkoromban, de a történelem nagyon kilógott a sorból. Először talán általános iskolás koromban, a 2. világháború kapcsán hallottam Japánról. Nem volt egy szimpatikus ország. De aztán, ahogy egyre többet megtudtam, egyre jobban megkedveltem. A történelemmel együtt jár a mondavilág ismerete is. És nincs még egy olyan ország, amelynek a mondái jobban lenyűgöznének a japánénál. És a hagyományai. A legtöbb ország már rég elfelejtette a saját hagyományait. A japánok nem. És szerintem jó darabig nem is fogják még. Bár nem mindet gyakorolhatják. A szamuráj hagyományokhoz nincs fogható. A 47 Ronin története is egy legenda, talán a legnagyobb szamurájokról szóló történet. Nem lehet megunni. Nem ismerem a japán színészeket, de nekem a hideg futkosott a hátamon a játékuktól, mikor először láttam. Keanu Reeves pedig hozza, amit megszoktunk tőle. Zseniális. Ő mindig azt csinálja egy filmben, amit kell neki. Még Neo-t is eljátszott a Mátrixban, bár azt sosem bocsátom meg neki. Azon kívül minden filmjét szeretem. Ez a film mindent megad, amit vár tőle az ember. Sőt... Havonta egyszer megnézem. És meg is fogom.