Közösség

Vélemény:

 

71 Fűrész 5.

(2008)

Fűrész 5.

 
respect the movies   2018.02.05 14:39
0

Szerintem nem volt rossz film! Az biztos hogy a Fűrész ötödik része sokkal jobb lett mint mondjuk a negyedik rész, de összességében messze elmarad az első három résztől! Valahogy én úgy gondolok a Fűrész filmekre, hogy volt egy akár klasszikusnak is mondható trilógiája (1-3), aminek volt egy nagyon jó története és egy simán vállalható lezárása! Aztán észbe kapott a forgalmazó hogy ebben még van bőven PÉNZ és gyorsan összedobtak egy folytatást (4 rész) ami talán az összes Fűrész rész közül a leggyengébb volt sok értelemben de mégsem volt annyira rossz, hogy ne robbantson kasszát a mozikan! Az 5-6-7 részt én kicsit úgy jellemezném, hogy ezt is tekinthetnénk egy trilógiának (akár középső trilógiának) aminek a negyedik rész egyfajta felvezetése volt! A Fűrész 5-re mindenképp sikerült egy érdekes forgatókönyvet készíteni (ismét Marcus Dunstan és Patrick Melton írták, akárcsak a negyedik résznél)! Nekem kimondottan tetszett ahogy összekapcsolják a történetet az első három résszel! Csapdák és vér szempontjából ismét hozza a megszokott minőséget! Sajnos a karakterek és a színészi alakítások is hozzák azt a "minőséget" amit elsősorban a negyedik résznél éreztem, miszerint hogy gyengék lettek e téren!