Közösség

Vélemény:

 

80 Velem vagy nélküled

(1999)

Velem vagy nélküled

 
Attila G.   2019.04.11 12:43
0

Ettől a filmtől – valószínűleg elsősorban Michelle Pfeiffer és Bruce Willis összeeresztése miatt – fergeteges szórakozást reméltem. Arra számítottam, hogy kihozzák egymásból a legjobbat. Különösen Bruce Willis harsány alakításairól voltak leginkább emlékeim. Szerintem mind a mai napig a Hudson Hawk - Egy mestertolvaj aranyat ér a kedvenc filmem tőle, mely talán örökre beírta magát top10 kedvem listájára, már 28 évvel ezelőtt is. Igaz, Michelle Pfeiffer is parádés alakítást nyújtott például a Batman visszatérben. Most döbbentem rá, hogy azért neki is jócskán láttam filmjeit, akár moziban, akár egyébként. Viszont töredékannyi filmet láttam tőle, mint Bruce Willistől. S ez nem a színésznő hibája, hanem a feledékenységemé, de mielőtt most a hölgy filmográfiájára ránéztem, kevésbé rémlettek tőle emlékezetesebb alakítások, de most eszembe jutott jónéhány. Bár nyilván akadtak a Velem vagy nélküled című filmben szerethető jelenetek, mégis úgy emlékszem, hogy mondhatni plöttyedt hangulatban jöttem ki a filmről a Corvin Mozi valamelyik terméből. Lehet, hogy Pfeiffer és Willis között nem volt meg kellőképp a szükségszerű kémia, vagy talán csak én nem érzékeltem. Ennek ellenére hirtelen azzal szembesültem, hogy valószínűleg szívesen látnám újra, mert megérdemelne legalább egy második esélyt, hátha már más, pozitívabb hangulatot hozna az egész.