Közösség

Vélemény:

 

85 Szárnyas fejvadász 2049

(2017)

A szintetikus szerelem szép és nem műanyag ízű. 2 helyezett.

 
Piczil Zsolt   2024.04.04 00:16
0

Zseniális a film, pedig Jared Leto szokásosan sznob alak a történetben. Meg nem is tartom eleve jónak azt a filmet, amihez KÜLÖN magyarázó kisfilmet készítettek (itt az android lázadásról), mert ENNYIRE elművészieskedik a narratívát. Hát lehet zseniálisnak hívni egy ilyen filmet? IGEN! Hiszen megtudjuk belőle, Ryan Gosling tud olyan bamba fájdalommal tekingetni, mint az ifjú Harrison Ford a Blade Runner 1-ben. Harrison Ford meg megöregedett, és már teljesen hiteltelen nekem a színész, meg itt az új történetben a karaktere is. Az egész film így is jó, és méltán kap nagyon jó pontszámokat, én is így látom. A fő témája a „ki vagyok én”, nekem mégis az a része tetszett a leginkább, amiben egy szintetikus egyed igaz szívvel szerelmes egy VIRTUÁLIS szintetikus entitásba. Gyönyörű magában ez a kép, embert nem is hiányolok belőle. A történetben csak egy kis kitérő, de Ana de Armas (Joi) karaktere csodálatosan van megírva, túllép a saját programján, bátor, eszes, önfeláldozó és természetesen SZERELMES a szintén programalapú gazdájába. És ebben a folytatásfilmben megtudjuk, igen, álmodnak az androidok elektronikus bárányokkal, vagy inkább elektromos szeretőkkel.