Közösség

Vélemény:

 

72 A védelmező 2.

(2018)

A védelmező 2.

 
Berto49   2018.08.16 15:35
1

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Két indokom is volt, hogy megnézzem ezt a folytatást. Egyrészt Denzel Washington az egyik kedvenc színészem, természetes, minden manírtól mentes játékát nagyon kedvelem, másrészt láttam az előzményét is, sőt nemrégiben fel is elevenítettem az első részt, és kíváncsi voltam, hogy tudja-e tartani annak a színvonalát. Sikerült, még talán a friss élménynek köszönhetően jobban is tetszett. Ugyanannak a rendezőnek (Antoine Fuqua) a munkája, összeszokott párosnak tűnnek. A „meghalt” ügynök, Robert McCall ebben a filmben szakmát váltott, a lakberendezési áruház helyett fedőfoglalkozásként taxizik, de a védelmezéssel sem hagyott fel. Több helyszínen bonyolódik a cselekmény (Törökországban egy száguldó vonaton, Boston, Washington, Brüsszel), a viszonylagosan kevés akciójelenet mesterien kivitelezett. Nekem az akciók közül legjobban az a jelenet tetszett, amikor McCall vezetés közben veszi fel a harcot az elszánt gyilkosával. Mondjuk a valósághoz nem túlságosan sok közé van, de az ilyen jellegű filmekben elmegy.