Közösség

Vélemény:

 

75 Hang nélkül

(2018)

Hang nélkül

 
padfoot8925   2018.05.13 23:20
0

A film annyira a hatása vont, hogy én sem mertem megszólalni még a film vége után sem. Mi vezet ahhoz, hogy jó szörnyes filmet kapjunk? Biztos, hogy először arra gondolnánk, hogy minél látványosabb CGI. És a válasz nem. Egy olyan ötlet kell ami ritka mint a fehér holló. Mint ez is itt. Egy olyan légkört teremtő film mely olyan mértékben szippantja be a nézőt, hogy ő is szereplőjének érzi magát. Érzi, hogy ugyanazok a szabályok érvényesek rá is mint a filmen látott karakterekre. Én pontosan így éreztem mialatt néztem a filmet. Egy pisszenést sem mertem kiadni. Még arról is letettem, hogy bármi rágcsát a számhoz vegyek. Lehet, hogy nevetségesen hangzik de rám ekkora erővel hatott eme film. A történet pofon egyszerű, adottak a szörnyek kiknek hallásuk éles mint a borotva és vannak ugyebár az emberek kik pedig már most a kihalással néznek farkas szemet. Ahogy az lenni szokott hiába van minden szépen eltervezve és hiába élnek szigorú szabályok szerint a baj ott terem halkan, csendben. Krasinski aki maga is szerepel a filmben ügyesen egyensúlyoz a horror és dráma között. Elsősorban a család helyzete kerül górcső alá és szerencsére nem a szörnyeket akarja az orrunk alá dörgölni mindenáron. Eléggé terhes atmoszférát tud teremteni a családban megbúvó nehézségekkel, többek között a gyásszal is meggyűlik a bajuk. Levonva a következtetést a “Hang nélkül” egy kiváló posztapokaliptikus mozi lett ami remek rendezést és még remekebb színészeket kapott. A popcornt ez esetben jobb hanyagolni.