Közösség

Vélemény:

 

83 Kszi, Simon

(2018)

Kszi, Simon

 
indingo   2018.06.04 22:03
3

Ismét egy olyan cím amitől elrettennek a nézők, mintsem becsalogatná őket a moziba. A bevételnek az sem tesz túl jót, hogy a hazai bemutató előtt pár mozi már vetítette a filmet. Könyvadaptáció a film, talán helyesebben a történetet nagyvonalakban onnan vették a készítők. Mondom ezt azért, mert olvastam a könyvet és nem értem miért kell bizonyos dolgokat megváltoztatni, ha azt úgy írták le. Egy újabb LMBTQ film, annyi újdonsággal, hogy most középiskolások állnak a középpontban. Az önmagát kereső Simon (Nick Robinson) a főszereplő, aki fél bevallani önmagának, a családjának és barátainak, hogy ki is ő valójában. Nick Robinson alakítása a szokásos egy arcú, amit már láttunk tőle miközben dinoszauruszok üldözték, ő volt a nyár királya vagy minden minden volt. Lassan kinő a kisfiús szerepekből, úgyhogy húzz bele Nick. A film témája mindig aktuális lesz és talán a film ad egy kis bátorságot azoknak, akik hasonló cipőben járnak, hogy merjék felvállalni magukat, még ha az nagyon nehéz is. Simonnak mindene megvan. Már-már túl normális család, olyan amerikai idill. Szuper anyu és szuper apu, akik egy kocsival lepik meg a gyereket. Na persze. A Jennifer Garner – Josh Duhamel páros amúgy tökéletes volt a szerepre. Ott van egy jó fej hugica, meg a szerető barátok. Kell ennél több? Főhősünk a titkolózások miatt nagy slamasztikába kerül, ami elindít egy lavinát és veszélybe sodorja addigi tökéletes kapcsolatait. A film stílusa könnyed és kedvelhető, a párbeszédek egész humorosak. Sokáig bizonytalanságban hagyja a nézőt, nem minden adja magát az elejétől kezdve. Az iskolai lét egy kicsit túlzó, zavaró az igazgató személye. A végére kicsit elszaladtak a lovak, erőltetett volt és csöpögés, amerikai tündérmese. Ami szintén zavart, de ma ez ma már sok filmben teljesen természetes, hogy huszonévesek játszanak tizenéveseket. A könyv lényegesen jobb, nem ennyire mese jellegű és a változtatások is csak rontottak rajta. Kár érte, mert volt egy jó alap, de készítőkkel kicsit elszaladt a ló. Nem rossz film így sem, de én szerettem volna – a könyv elolvasása miatt – hogy ez jobb legyen. Egy másik könyvből idéznék, ami a film kapcsán eszembe jutott: Sokkal borzalmasabb dolgok is vannak a világon, minthogy egy fiú megcsókol egy másik fiút.