Közösség

Vélemény:

 

67 A kimenekítési projekt

(2023)

A verekedési jelenetek és párbeszédek miatt megéri

 
Harper   2023.08.19 13:15
0

Scott Waugh nem egy élvonalbeli rendező, de A kimenekítési projekt című filmje szerintem egészen jó lett. A film óriási előnye Jackie Chan szerepeltetése, aki éltes kora dacára is nagyon jó benne. Az alaptörténet picit bugyuta azzal a sztorival, hogy kínai munkásokat akarnak kimenekíteni egy közel-keleti sivatagban lévő olajkitermelő bázisról. A kínaiaknak segít John Cena is, aki kezdetben még szembeszáll velük. A Jackie Chan–John Cena verekedési jelenet a film egyik legjobbja lett. Aztán valahogy összebarátkoznak, és onnantól már együtt is harcolnak. Nagyon jók a párbeszédeik, így kapunk némi vígjátéki hangulatot is. Én egészen jól elvoltam ezzel a filmmel. A látványvilágra sem lehet igazából panasz, bár szinte az egész sztori a sivatagban játszódik. Erősségek: bunyó és a sok vicces jelenet a két főszereplő között, hátrány: a bugyuta alapsztori. Külön érdekesség még Pilou Asbæk szerepeltetése, akitől nem ilyen filmekhez szoktunk. Értékelésem: 65%. Akciómániásoknak ajánlom főleg, és Jackie Chan rajongóknak.