Közösség

Vélemény:

 

79 Mission: Impossible - Leszámolás - Első Rész

(2023)

Nagyon izgalmas és látványos, de kicsit kidolgozatlan a sztori

 
The Critic   2023.09.23 19:29
1

Minden MI-filmet többször is láttam, és nagy rajongója vagyok az egész franchise-nak. Amellett Tom Cruise is óriási kedvencem. A legújabb Mission: Impossible-film nagyon izgalmas és látványos, de alaptörténetben gyengécske picit. A mesterséges intelligencia afféle slágertéma napjainkban, amitől mindenki tart, és amitől sokan a világvégét is várják. Először a Terminátor-filmek pedzegették, hogy veszélyes lehet az emberiségre nézve, és most már az MI-filmekbe is bekúszott a problémakör. Sajnálatos, mert ahogyan ebben a filmben ábrázolják, az kicsit gagyi. Ugyanakkor a film mégis jó, mert jól kidolgozottak az akciójelenetek, és a karakterek is élvezetesek. Örültem Hayley Atwell szerepeltetésének, csak kár, hogy abból a csodás alakból semmit nem mutat meg. Esai Morales furcsa a gonosz karakterében, a még gonoszabb mesterséges intelligenciát szolgálva. A film utolsó 30-40 perce a legjobb a vonat jelenetsorral, mely alatt mindenről elfeledkezhetünk. A sztori dacára nálam ez egy nagyon jó film, és erős 80%-ot kap. (Hitelesebb történettel 90% lenne.)