Közösség

Vélemény:

 

66 Talpig fegyverben

(2019)

Vicces, izgalmas, látványos

 
Harper   2023.10.02 21:27
1

Nem lehet azt mondani, hogy Jason Lei Howden tapasztalt nagy rendező volna, hiszen ezzel a filmmel együtt is összesen csak két produkciónál ült eddig a direktori székben. Ugyanakkor a Talpig fegyverbent (Guns Akimbo) nagyon odatette. Ennek az akció-vígjátéknak van lendülete és valamiféle stílusa is, ami egyszerre vicces, meghökkentő, véres és infantilis. Így együtt ez a mix nagyon szórakoztató, amit növelni tud Daniel Radcliffe egy tőle teljesen szokatlan szerepben. Egy átlagos fiatalt alakít (Miles), aki programozásból él tök egyedül, és bár van barátnője, esténként kis lakásában sörözgetve azzal szórakozik, hogy beszólogat másoknak az interneten. Egy este azonban rossz embereknek szól be, és másnap meglátogatják rossz arcú idegenek. Egy gonosz tréfa áldozata lesz: belekényszerítik a SKIZM nevű internetes valóságshow-ba, ahol élet-halál harcot kell vívnia a kamerák előtt (az utcákon menekülve), hogy az internetes csatornára fellépők jól szórakozhassanak odahaza gépeik előtt (amint a drónok közvetítette lövöldözéseket nézik). Miles kezeihez egy-egy pisztolyt is szögecselnek (a kézcsontokba fúrva a rögzítést), és az utcára kényszerítik, hagy szórakozzon a nép. Fő ellenfele Nix lesz (Samara Weaving), aki a játék sztárjaként már sokakat küldött a másvilágra. Jópofa sztori, és Radcliffe szerintem óriási ebben a szerepben. Nekem nagyon tetszett, kétszer is megnéztem. Értékelésem: 80%.