Közösség

Vélemény:

 

85 Ház a tónál

(2006)

Melyik legyen, az idő ugrálása vagy az önmagában szép történet.

 
Laca//Ho/rr/oR//   2021.07.13 11:57
1

Nem tudtam, mire számítsak, amikor a barátnőm azt mondta, nézzük meg ezt a filmet. Ugyan hallottam róla ezt-azt, de mégsem tudtam elképzelni, mi fog majd fogadni. Maga az elképzelés jó volt, miszerint két boldogtalan ember kulcsa egy postaláda, és aszerint próbálják megtalálni a boldogságot, ami egy ártalmatlan levelezésből indult. Itt igazából az idővel nem voltam tisztában, mivel játszódott a múltban, amikor Keanu Reeves volt a kamerák előtt, de Sandra Bullock esete is érdekes, aki a jövőben volt. Sokszor éreztem úgy, hogy maga a rendező is belebonyolódott ebbe a kérdésbe. Ott volt példának okáért a kutya, aki egyszerre volt a múltban és a jövőben is. Voltak olyan jelenetek, amiket nem igazán értek, és olvastam is, hogy minden percére figyelni kell, mert jelentős csavarokkal bír ez a romantikus történet, de az idővel való "játékot" néhol elrontották. Ha nem tekintünk erre a hibára, maga a cselekmény és a történet gyönyörű. Sandra Bullock és Keanu Reeves játéka egészen magával ragadó, és nem is csalódtam a két színészóriásban sem. Nagyon jól magukra öltötték a kitalált karaktereket, akik mindvégig szenvedtek a múlt problémái végett. A csavar pedig, amit a végén kaptunk, és ezzel felülírta az egész forgatókönyvet, egyszerűen megindító volt, és zseniális. Összességében egy szép, megható romantikus film, pusztán az idővel való "játék" volt néhol akadozó.