Közösség

Vélemény:

 

53 A Mars szelleme

(2001)

Szokatlanul gyenge Carpenter-film

 
Morpheus   2023.11.01 10:59
0

Sci-fi akciófilmek után kutatva bukkantam erre a több mint 20 éves filmre, melyet eddig valahogyan mindig elkerültem. Elhatároztam, hogy most bepótolom a hiányosságot arra jutva, hogy a sok sztár és Carpenter neve garanciát nyújtanak a sikerre. Tévedtem sajnos. A Mars szelleme nagyon gyenge film látványban és tartalomban egyaránt. Hiába szerepel benne Jason Statham, Ice Cube és a bombázó Natasha Henstridge, mindannyian nagyon gyengék. Az alaptörténet jól indul, de rögtön az elején elrontják azzal, hogy a Marson olyan állapotok vannak, mint a Földön: lélegezhető levegő, ugyanakkora gravitáció és hőmérséklet... stb. Aztán jönnek a rejtélyek, a gagyi kivitelezésű rengeteg scene. Az egész olyan, mint egy elsőfilmes egyetemista vizsgafilmje 100 dollárból elkészítve egy szoba-stúdióban. Meglepetést okozott számomra, hogy ennyire gyenge. Pedig Carpenter tud filmeket csinálni, erre bizonyíték az 1978-as Halloween vagy a Menekülés New Yorkból, a Menekülés Los Angelesből... stb. Értékelésem tehát maximum két csillag. Sajnos.