Közösség

Vélemény:

 

84 Ne menj el!

(2004)

Ne menj el!

 
dandelion1983   2022.04.29 21:14
0

Olvastam a film alapjául szolgáló könyvet, így találtam rá erre az alkotásra. Nagyon erős hatású dráma, kiváló szereposztással, jó zenével. Azt kaptam, amit vártam. Nagyon jól megragadja a jelentőségteljes, nehéz pillanatokat, amik a drámai hatást egyre csak fokozzák. Már az elején érezzük, hogy ez egy komor alkotás, és egy olyan fájdalmasan szép szerelmet kapunk, amit csak azok érthetnek meg, akik már átéltek hasonlót. Mindannyiunknak vannak titkai, sokszor nem is tudjuk, mennyi szomorúság, megfelelés, elfojtás van bennünk. És ha valakinek lehetősége van két, egymástól teljesen eltérő életet élni, igazán nehéz helyzetbe kerül. A film egyszerre tud kemény, és nagyon érzékeny lenni. Sokszor nem tudunk azonosulni a főszereplővel, akár még gyűlöljük is őt, de mégsem tudunk kívülállók maradni a történetben, annyira magával ránt. Erős fájdalmat is érzünk, annyira hiteles az egész alkotás. Sok kérdést feszeget, de néhányat megválaszoltalanul hagy, így még napokig töprenghetünk a film után is.