Közösség

Vélemény:

 

71 A bűn állomásai

(2000)

A bün állomásai

 
Yosihiro   2019.10.10 18:17
0

A film címéböl fakadóan én másra gondoltam. A történet akár egy hétköznapi életet is bemutathatott volna de ez most meseszerü lett. Kaphatunk egy képet a korrupcióról, szerelemröl, szeretetröl, gyülöletröl és nem utolsó sorban a hatalomvágyról. A jelzök ugyan nem takarják a film lényegét amit bevallok öszintén nem sikerült megfejtenem. Igazából nem tudtam eldönteni mit akartak kiemelni a filmben. Az emeberi igazmondást a lelkiismeret vivódását vagy egy drámát amiben egy bontakozó szerelem lesz áldozatul a hataloméhes embereknek. Másrészröl pedig voltak olyan "családi" momentumok ami igen életszerüen mutatta be egy mostohapa szerepét és a vele való viszonyt a családdal. Egy anyai szeretetet a fia iránt és azt, hogy teljes életet nem tudott adni a fiának mert apa nélkül nött fel. Mindezek fényében a film gyengére sikerült. Igazából nem volt izgalom vagy hatalmas csattanó de váratlan sem történik a filmben. Összességében a kép és vágás és rendezési rendben volt. A színészek hozták a forgatókönyv adta szerepet de azon nem tudtak felül emelkedni ezért gyengébb lett az összhatás. Igazából a zenei aláfestést hiányoltam ami növelhette volna még a film értékét. Így egy közepes azaz három csillagot tudok csak adni erre a filmre. Nézhetö de egy sima hétköznapi történésen kívül nem kapunk mást mint egy közepesen szórakoztató filmet. Üdv Yosi