Közösség

Vélemény:

 

65 A texasi láncfűrészes mészárlás

(2022)

Véres horror, de valahogy mégsem ütős

 
Master   2022.10.29 19:45
4

Az 1974-es változat után nagyon vártam ezt az új rendezést David Blue Garciától. A film próbál építkezni, de egy bizonyos ponton nem tud túljutni. Amikor a Bőrpofa megkezdi a gyilkolászást, valahogy megreked a félelem és a rettegés. Pedig véres jeleneteket kapunk bőven. Aztán elgondolkodva arra jutottam, hogy a hitelesség sántít picit. Először is ott van maga a Bőrpofa. Beadják, hogy ő gyilkolt a 70-es években is, de azt nem gondolják át, hogy akkor a fickónak 2022-ben kb. 65-70 évesnek kell lennie. Ehhez képest simán futkározik a fiatalok után. Tény, hogy tagbaszakadt fickó, 194 centi (Mark Burnham, aki alakítja a figurát, legalábbis ekkora) és vagy 150 kiló. A film legnagyobb előnye a sokkoló, legjobb horrorokat idéző jelenetek sora, legnagyobb hibája pedig, hogy nem tud vérfagyasztó légkört teremteni. Plusz a hitelesség is gáz. Horror kedvelőként a 2022-es Texasi láncfűrészes mészárlás nem kerül a műfaj 10 legjobbja közé. Annak idején megért egy mozijegyet, és azóta még egyszer megnéztem otthon is. Értékelésem közepes, 55-60%.