Közösség

Vélemény:

 

52 Börtönhalál

(1987)

Börtönhalál

 
Márton   2018.10.29 16:58
0

Erről a filmről legalább már halottam, viszont eddig még nem láttam, de most pótoltam efféle hiányosságomat! Az első dolog ami feltűnt mikor belekezdtem a megtekintésébe, hogy a rendező személye Renny Harlin volt, aki azért a 80-as évek végén és a teljes 90-es években, szép számmal termelte az egészen jó filmeket (bár ettől azért még simán mellé is mehetett volna jelen filmünk) illetve színészek terén is, egészen jól csengő nevekbe futhatunk bele! Maga a történetben rejlő lehetőség is rendben volt, simán nézeti magát a film, még akkor is, ha mondjuk az úgynevezett felvezetését én egy kicsit elnyújtottnak éreztem! Valahol úgy egy óra után kezd a misztikus száll testet ölteni és valahol itt kezdenek majd a karakterek szép lassan elhalálozni! Érdemes megemlíteni egy efféle horrornál, a technikai megjelenítést! Nekem tetszett! Nem tudom mi oknál fogva, de nagyon visszavettek a technikán, sokkal inkább játszottak a fényekkel és nem tűzdelték tele mindenféle gyenge effektekkel a produkciót, főleg emiatt kapott nálam egyfajta kis misztikumot is az alkotás! Amivel viszont egyáltalán nem spóroltak, az a durva és igencsak kreatív elhalálozások! Hiába lassan egy 20 évvel ezelőtti filmről beszélünk, de e fajta brutális elhullásokat sok mai horrorfilmben sem lehet látni! Számomra egy nagyobbacska hibája volt csupán és az pont a befejezése! Amolyan kissé gyorsan összetákoltnak éreztem és pont ezért, pár kérdést generált is bennem a befejezése! Amúgy bárkinek nyugodt szívvel merem ajánlani, akik nem zárkóznak el, a kevésbé ismert és nem feltétlenül az új évezredben készült horrorfilmek elől!