Börtönhalál

Börtönhalál

Prison

Egy börtönben kivégeznek egy ártatlan foglyot, majd ezt követően a börtön néhány évre bezár. Évekkel később ismét megnyitja kapuit egy olyan igazgatóval az élen, aki ott volt a kivégzésen. Mikor megérkezik az első fogolyszállítmány, az igazgató áttöreti a kivégzőterem falát. Az esetről sok rab… Több

Rendező: Renny Harlin
Premier: 1987.12.08.

2022.12.30 Elkoo Nézhetetlen

Nem sok filmre mondtam eddig, hogy nézhetetlen, de ezt a remekművet a feléig bírtam nézni. Mindezt úgy mondom, hogy a börtönös témákat boncolgató filmeket előnyben részesítem.

2019.09.24 BoBamburg

Nem rossz, a korszakra jellemző kísértet horror, annyi különbséggel, hogy most nem egy családi házban, hanem egy börtönben kísértenek a szellemek. Hangulata nem rossz, van egy két igazán jó haláljelenet, de összességében nem egy kiemelkedő darab, viszont kellemes, hétköznap esti kikapcsolódásnak tökéletes.

2018.10.29 Márton

Erről a filmről legalább már halottam, viszont eddig még nem láttam, de most pótoltam efféle hiányosságomat! Az első dolog ami feltűnt mikor belekezdtem a megtekintésébe, hogy a rendező személye Renny Harlin volt, aki azért a 80-as évek végén és a te... Több

A film összbevétele 354 704 dollár volt (imdb.com).

Mivel a statiszták között igazi fegyencek is voltak, a toronyban álló őrök éles lőszerrel töltött fegyvereket tartottak maguknál.Szerző: Filmbarbár

Viggo Mortensen nagyrészt maga végezte a kaszkadőrmutatványait.Szerző: Filmbarbár

A film nagy anyagi bukás volt; az 1-4 millió dolláros (az adatok eléggé bizonytalanok) forgatási költségekkel szemben a bevétel mindössze alig 350 000 dollárt tett ki.Szerző: Filmbarbár

A rabokat megszemélyesítő statiszták többsége valódi börtönlakó volt.Szerző: Filmbarbár