Közösség

Vélemény:

 

82 Valami madarak

(2023)

Valami madarak

 
Fikatours_blogger   2024.04.12 07:49
0

Először nem tűnt túl kreatívnak a történet, aztán rájöttem, hogy nagyon is az. Ezt az alkotást nem a váratlan fordulatok teszik kreatívvá, hanem például egy egyszerű fotel, ami a film végén nyer értelemet. De a címválasztás is parádés, mert rámutat egy jelenet fontosságára, amiből kiderül, hogy az igazság mennyire relatív, és elgondolkodtat azon, hogy vajon meddig terjedhet a személyi szabadság korlátozása. Az idősotthonok unalmas világát remek párbeszédek és jelenetek teszi érdekessé. Hitelesen ábrázolja a magára maradt, idős emberek érzelmi világát. Azt, hogy sokan feladják, és idő előtt távoznak, de olyan is előfordul, hogy valakinek sikerül megszoknia az új életét. Ráadásként kapunk egy mellékszálat is, ahol egy gimnazista lány hányatott sorsába pillanthatunk bele, és mindez belefért másfél órába, nem nyújtotta felesleges vágóképekkel vontatottá a mozit. Szacsvay hozza a tőle elvárható, magas színvonalat, de a mostanában felkapott tehetség, Kizlinger Lilla megtanulhatna artikulálni. Vagy, ha koncepció volt, hogy az orra alá motyogjon, akkor a rendezőnek üzenem, hogy engem idegesített, hogy a felét nem értettem annak, amit mond.