Közösség

Vélemény:

 

67 Luther: A lemenő nap

(2023)

Meglepően jó

 
Ultron   2024.03.16 14:29
0

Váratlanul kellemes meglepetést jelentett számomra Jamie Payne rendezése a 2023-as Luther, ami bebizonyította nekem, hogy az angolok is tudnak jó akció-krimiket készíteni. Ami a műfaji besorolást illeti, láttam már, hogy bűnügyi filmnek, drámának, thrillernek vagy simán kriminek titulálják, de szerintem ha van tipikus akció-krimi, akkor az a Luther. A főszerepben Idris Elba nagyot megy, jól áll neki a karakter, ami nem mondható el szegény Andy Serkisről, akit nagyon nehéz komolyan venni a főgonosz szerepében. Az akciójelenetek viszont élvezetesek a bunyókkal együtt. A 190 centis Elba kiteljesedik a kőkemény zsaru szerepében, aki az igazáért harcol annak dacára, hogy besározzák, lesittelik és üldözik. Jó a script és a rendezés is, így a végeredmény egy pörgős, izgalmas és fordulatos sztori, rengeteg jó jelenettel. Csillagokban kifejezve nálam 4 csillagos, 80%-os produkció, amit jó szívvel ajánlok akció és krimi fanoknak egyaránt és mindazoknak, akik szeretik az Idris Elba-filmeket. Én mindhárom csoportba beletartozom, így élveztem.