Közösség

Vélemény:

 

89 Előző életek

(2023)

A film végére a néző szíve is majdnem megszakad

 
Gábor390920   2024.01.18 19:41
1

A film alapját az képezi, hogy egy iskolai barátság megszakad, mert az egyik fél egy másik országba költözik. Évekkel később felveszik egymással a kapcsolatot interneten keresztül, de így se tud kiteljesedni a kapcsolatuk, mert egyikük sem hagyja ott a jelenlegi lakhelyét a másikért. A következő életszakaszban a lány már férjhez ment, boldogan, és látogatóba jön hozzá a gyerekkori barátja. 2-3 napnyi együttlét után rájönnek, hogy milyen erősen kötődnek egymáshoz ennyi év után is. Nehéz helyzet, csak beleképzelni tudom magam a helyzetbe, de ez mindhármójuknak nehéz helyzet: a fiú még mindig szerelmes a lányba, még ha semmi nem is volt közöttük korábban, a lány is érez valamit iránta, mégis boldog házasságban él. És ott van a férj, akire akármennyire is próbáltam neheztelni az elején, a film végére arra jutottam, hogy mindhárom ember szíve megszakadt ezalatt a pár nap alatt. A filmben hatalmas pozitívum, hogy folyamatosan építi a karaktereket és a történetet, valamint hosszú beállításokkal és feszült párbeszédekkel a film végére a néző szíve is majd' megszakad.