1. évad (2012) - 25 epizód
2. évad (2014) - 25 epizód
3. évad (2018) - 25 epizód
4. évad (2019) - 23 epizód

A történet főhőse Kirito aki szintén szerzett egyet a limitált kiadású SAO játékból, ámbár ő beta testerként már próbálhatta a játékot így sokkal tapasztaltabban állt neki mint társai. Elkezdődött a játék. Azonban felütötte a fejét a probléma. A játékból nem lehet kiszállni. Az SAO megalkotója… Több

Ország: Japán
Premier: 2012.07.07.

2019.06.23 Kitty Orbán

Én úgy sírtam rajta, mármint a vége felé én esküszöm ez volt az eddigi legjobb anime amit láttam. (persze csak Inuyasha után????)

2017.08.23 Deku

Brutálisan jó sorozat, ez az anime nagyon el lett találva. Adott egy csodás játék amiért mindenki rajong, amiről utólag kiderül, hogy egy virtuális csapda. Ez a koncepció pedig sok izgalmas helyzetet felvet.

2015.06.17 Miss Rika

Nagyon szép a grafika és a történet is igazán eredeti. Sokan szeretik az mmorpg játékokat így hát ezek közül ki ne vágyna arra, hogy személyesen beléphet egybe. Ez az anime meg adja számunkra ezt az érzést. A bent ragadás első pillanatban ijesztő lehet majd érdekessé válik.

2016.01.17 beero88

Mivel imádom alapból az anime-ket és az ilyen online játékokat is ezért nem volt kérdéses egy percig sem, hogy az SAO is befog jönni. Nagyon érdekes elgondolása egy akár lehetséges jövőnek. Szerintem nem feltétlen butaság.

2018.09.09 Mithrel

Vannak benne logikai hibák. Értelmetlen részek. Felesleges hárem kiépítése. Meg még egy csomó dolog, amitől rossznak kellene lennie, de egyszerűen képtelen az lenni. Akármilyen nyilvánvaló is, hogy helyenként milyen hülyeség, mégis annyira zseniális ... Több

A játékokban használt virtuális valóság szemüveghez hasonlót ma már lehet vásárolni, sőt folyamatosan fejlődik a VR minden tekintetben.Szerző: Oliver.guy_

Kirito megváltoztatta a hajstílusát tüskésről átlagosra mivel Yui szerint nem kényelmes úgy rajta ülnie.Szerző: beero88

Kirito nem szerette az újhagymát addig amíg Asuna nem főzött neki.Szerző: beero88

Az SAO szerzője ugyanaz mint a híres Accel World-nek a szerzője.Szerző: beero88

Shino a szemüveget nem látásjavítás céljából használja. Hanem mivel NXT polimerből készült ezért képes ellenállni még a golyónak is.Szerző: beero88