The Duke of Burgundy

Evelyn egy fiatal cselédlány, azonban mivel gyakran elkésik munkájából, űrnője rendszeresen megalázza szexuálisan. Az egyre ismétlődő szadomazochista szerepjátékban lassacskán felcserélődnek a szerepek....

(hp)

Ország: Egyesült Királyság, Magyarország
Premier (HU): 2015.04.30.

2020.05.08 Artemisia

Hideg céltalanság

Elgondolkodtató film, az biztos. Lassú, hagy rá időt, hogy megemésszük az addig látottakat. A helyszín, az ódon kastély, az őszi színekben pompázó táj, a közeli képe a pillangókról igazán gyönyörűek. A zenei aláfestés remekül megragadja a film művé... Teljes kritika

2015.05.12 ZeroHero

Ilyen vontatott, f*s sz*rt régen láttam. Pedig bírom én a lassú filmeket, de ezt muszáj volt többször is leállítanom annyira k*rva unalmas volt. Egyszerűen semmi mondanivalója nem volt számomra a filmnek, az életemet eluntam rajta és még csak egy min... Több

2017.09.07 M4T

Voltak fenntartásaim a filmmel a témája miatt, de nagyon pozitívan csalódtam. Ez egy nagyon erős mozi, én nincs benne semmi öncélú, minden egyes jelenete a történet szolgálatában áll, de vigyázat: szigorúan korhatáros!

2017.10.11 Nemecsek

Na ez már valami! Aki igazi BDSM filmre vágyik, az most megkapja, de nem ám szirupos Szürke ötven árnyalata stílusban, hanem frontálisan. Brutálisan erős film, remek alakításokkal. Ki ne hagyjátok!

A film összbevétele 185 147 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 034 225 forintot termelt.

Chintyát eredetileg a dr. Schullert alakító Kraszkó Zita játszotta volna, azonban túl fiatalnak ítélték a szerephez.Szerző: Artemisia

Sidse Babett Knudsen és Chiara D'Anna csak a forgatás kezdetének napján találkozott személyesen.Szerző: Artemisia

Peter Strickland és Chiara D'Anna 2. közös filmje.Szerző: Artemisia

A filmben elhangzó Cat's Eyes című dal az Európai Filmakadémia Legjobb zene kategóriájának győztese volt 2015-ben.Szerző: erare

(2015. 04. 30.)
Csak a nő
Távolságtartóan ábrázolt szadomazo játékok és női dominanciaharcok lakják ezt a furcsa, experimentalitás felé hajló művet. Peter Strickland nem filmet rendezett, hanem zeneművet komponált. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. Több

(2015. 05. 01.)
A szexfilm Űrodüsszeiája
Peter Strickland napjaink egyik legmenőbb rendezője. A brit filmkészítő már másodjára nyúl egy ’70-es évekbeli B-filmes műfajhoz, komoly művészfilmmé transzformálva az olcsó alapanyagot. Új filmje, a The Duke of Burgundy ezúttal a forró euroerotika bugyraiban merül el, Jesús Franco stílusában. Több

(2015. 08. 04.)
Ládába zárt szerelem
Ebben a filmben nincsenek grófok és még csak nem is Burgundiában forgatták, hanem nálunk. Van benne viszont két nő, akik lepkéket gyűjtenek és közben szeretik egymást. Ez Peter Strickland harmadik szokatlan filmje. Mivel eddig összesen három egészestés filmet rendezett, beszélhetünk egyfajta védjegyről. Több

(2015. 05. 04.)
Be kell vallanom, kicsit félve közelítettem Peter Strickland legújabb művéhez azok után, hogy a Berberian Sound Studio arra a sorsra jutott, hogy fél óra után egyszerűen kinyomtam. Több