Lumière!

A Lumière! című film utazás a filmművészet megteremtőinek univerzumába: a Lumière-fivérek által forgatott felvételek fennmaradt képkockáit a cannes-i filmfesztivál igazgatója, Thierry Frémaux állította össze egyetlen filmalkotássá. Az archív felvételek hátterében Frémaux páratlan szenvedéllyel… Több

Forgatókönyvíró: Thierry Frémaux
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2017.11.16.

2019.11.17 pi

Nem az a tipikus szájbarágós doku, igazán izgalmas, ami szerintem egyszerűen ritkaság manapság. Nagyon tetszett, eleve van egy jó hangulata, ami miatt már megéri megnézni.

2017.11.18 edessszilvia

Martin Scorsese neve garanciát jelent a sikerre. A filmművészetbe enged komoly betekintést a dokumentumfilm, érdekes előadásmóddal és jelenetekkel, végkifejlettel.

2017.11.16 Toncsi

Páratlan dokumentumfilm a filmművészet megszületéséről. Az igazi filmrajongóknak szerintem látniuk kell, nálam az ilyen korképek nagyon be tudnak találni. Nem is tudok mást hozzáfűzni, és tudom, hogy alig lesz nézője, de én mindenkit csak bátorítani tudok két Igazság ligája vetítés között. :)

2017.11.19 sziazo

Engem nagyon lebilincselt, azért hihetetlen, hogy egy ilyen mindennapi dolog mögött, mint a film, ennyi energia, kreativitás rejtőzik. Ezek után egész biztosan másként fogok minderre tekinteni.

(2017. 11. 12.)
Megnézésre ajánlom mindenkinek, a fotós, filmes társadalomnak azonban kötelező stúdiumként, a szakmai múlt megismerése vagy a már tudottak átismétlése végett. De ne hagyjuk otthon a kisiskolásokat sem, ők biztosan tátott szájjal fogják végignézni. Vive le cinéma! Éljen a mozi!
85/100 Több