Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Utóhatás

(478)
Utóhatás

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

Arnold Schwarzenegger, aki kormányzói kitérője után újra aktívan filmez, egy igaz történeten alapuló, felkavaró filmdráma/thriller, a Darren Aronofsky (Rekviem egy álomért, Fekete hattyú, Noé) produceri keze alatt készült Utóhatás (Aftermath) főszerepében tűnik fel újra a mozivásznon.

A megtörtént eseményeken alapuló történetben két vadidegen élete elkerülhetetlenül összefonódik egy tragikus repülőgép-szerencsétlenséget követően. Az építőipari munkás, Roman Melnik már nagyon várja, hogy felesége és várandós lánya hazaérkezzen Kijevből. A reptéren azonban a lehető legszörnyűbb hírt kapja: egy szerencsétlen baleset miatt a gép összeütközött egy másikkal és lezuhant. A végzetes hibát elkövető légiirányító, Jake élete szintén összeomlik: házassága válságba kerül, a fenyegetések miatt új nevet kénytelen felvenni és más államba költözni. Roman azonban nem tud megnyugvást találni… A mérhetetlen gyász hamarosan egy teljesen új érzésnek adja át a helyét: a bosszúszomjtól fűtött haragnak. (Pannonia Entertainmet)

2017. 06. 15. 11:25

Nem mondanám rossznak a filmet. Akit valamilyen szinten érintett már ilyen tragédia az biztosan átérzi Svarci tettei és érzéseit, de számomra vontatott volt.

2017. 06. 12. 18:07

sokkal jobbra számítottam, elég jókat olvastam róla. Nem valami pörgős és miután elkezdtem nézni jöttem rá, hogy néhány évvel ezelőtt volt a történet kapcsán egy riport és így a történések sem értek meglepetésként.

2017. 05. 10. 11:09

Megtörtént szerencsétlenség alapján, de az esemény helyszínét és szereplőit alaposan megváltoztatva készítették ezt a filmet. Egyik érdekessége, hogy az egyik főszerepet az exkormányzó Arnold Schwarzenegger alakította, bizonyítva a sokszor kétségbevont színészi tehetségét. Erős drámai történet, hiszen 271 ember tragikus halála áll a középpontban.

Kevin Zegers
Arnold Schwarzenegger

A forgatási helyszínhez sok kellemes emléke fűződik Arnold Schwarzeneggernek, ugyanis itt rendezik meg évente a testépítés egyik legjelentősebb eseményét, az Arnold Classic-ot, melynek több mint negyven éve az ikonikus sztár a házigazdája.

A forgatás a színésznő nem messze attól a középiskolától járt, ahova Maggie Grace járt. A forgatás egyik napján a stáb ellátogatott az iskolába, ahol megebédeltek a menzán.

A film történetét az überlingeni légikatasztrófaként (2002. július 1.) imsert esetet ihlette, mely során a németországi Überlingen városa felett összeütközött egy Tupolev Tu-154-es utasszállító és egy Boeing 757-es rakomány szállító repülő. A szerencsétlenségnek nem voltak túlélői.

Filmsomnia.hu - Utóhatás
Összeségében, az Utóhatás érdekfeszítő témája ellenére hamar unalomba fullad, amin a TV filmes megvalósítás és Arnold Schwarzenegger komolynak szánt, de teljesen hiteltelen alakítása is csak tovább ront.

Értékelés: 45%
VOX.hu - Utóhatás
Arnold Schwarzenegger a Maggie – Az átalakulás után ismét komoly drámai szereppel próbálkozik. Ott ügyes volt, s én kitartóan imádom a Tölgyet, de ezt a filmet egy igazi színészfenomén se tudta volna megmenteni, nem hogy ő! 40/100
Movieaddicts: Utóhatás
Mélynek szánt, de csak tisztes iparos munka, egy valaha nagy sztár nevével eladva, ez lett belőle. Nem rossz film, de a témát már sokan sokféleképpen feldolgozták, így ez is csak egy lesz a sorban. Tudom, hogy nem rajta múlik, de Svarci legközelebb inkább az öreg Conan történetét csinálja meg, abban biztosan jó lesz. 5,5/10