Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Éjszakai ragadozók

(Nocturnal Animals)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Susan Morrow, Los Angeles-i műkereskedő hihetetlen jómódban él férjével, Hutton Morrowval, ám mégsem érzi teljesnek az életét. Az egyik hétvégén Hutton elutazik az egyik szokásos és túlzottan gyakorta esedékes üzleti útjára, Susan pedig egy csomagot talál a postaládájában.
A csomagban egy regényt van, melyet a volt férje, Edward Sheffield írt, akivel már évek óta nem beszélt. A küldeményhez Edward egy levélkét is mellékelt, melyben arra bíztatja Susant, hogy olvassa el az írást, aztán keresse meg, amíg ő a városban tartózkodik. Este, egyedül az ágyban Susan olvasni kezd. A könyvet neki ajánlották...
...de a tartalma erőszakos és pusztító erejű. Susant olvasás közben mélyen megindítja Edward írása, és akarva-akaratlanul is felidézi a szerzővel közös szerelmi történetük legintimebb pillanatait. Megpróbál magába tekinteni, életének és karrierjének csillogó felszíne alá, és egyre inkább egyfajta bosszúként értelmezi a könyvet, melynek története arra kényszeríti, hogy átértékelje a döntéseit. Újraéled a szerelem, melyet elveszettnek hitt, és ahogy a történet halad, olyan felismerésre készteti, amely újraértelmezi a regény hősét és saját magát is.

Tom Ford író-rendező sokkolóan intim és feszült romantikus thrillere a szerelem és a kegyetlenség, a bosszú és a megváltás közötti vékony határvonalakat kutatja. (UIP)

2017. 03. 05. 11:58

Hát őszinte leszek: ez a film rettentő fárasztó volt.
Először is nagyon összezavaró, hogy amikor visszatérünk a valóságba, akkor nem tudom, hogy merre-hány méter. Nem tudom, hogy a nő búval-bélelt viselkedésével és az exével való zavaros viszonyával hogyan tudnék azonosulni.
Persze értem én, hogy a film belerágja a számba azt, amit nem tud elég jól elmesélni (vagy inkább megmutatni), de sajnos ez nekem kevés.
Ugye visszatérünk a jelenbe és egyszerűen nem tudom mi a jó abban, hogy időről-időre visszaugrunk a csaj múltbéli élményeibe, mert nekem az ő élményei nem voltak se azonosulhatók, se érdekfeszítők. Úgyhogy nem értem mire fel ez az írdatlan magas hájp, ami felgerjedt!?

Viszont sokkal jobb, feszesebb és drámaibb erejű lett volna ez a film, ha a fő csapásvonal maga a regény valósága lett volna, nem pedig egy olvasónak a képzelete, mert így az volt az élményem, hogy bármi történik a főhőssel, annak nincs igazán tétje, hiszen ez nem a valóság. Ennek ellenére Shannon és Gyllenhaal lehengerlő színészi teljesítményt produkáltak.
Aki akar látni egy tényleg annyira jó krimit, ami valóban megérdemel ekkora, vagy talán még magasabb értékelést, akkor nézze meg a 2003-as Identity című filmet!

2016. 11. 20. 22:38

Bitang jól felépített thriller és biztos, hogy 2016-os év top3-as mozijába benne van. Nem könnyű megemészteni, órák múlva is kattogok a látottakon.
Egyedi felépítése van a filmnek, és már eleve ez a szerkezet: lebilincselő. 3 szálon futnak az események, és ezek kiegészítik egymást, így a történet előre haladtával egyre átlátható a történet. 130 perc hamar elröpült, magával ragadt az egész. Feszültséggel teli, nyomasztó és elgondolkodtató film. Nem mindennapi alkotás.
Jake Gyllenhaal mindig elsőosztályú, de talán a Fogságban című filmben nyújtott ilyen erős alakítást... ,,csillagos5ös"!!!

2017. 02. 25. 22:54

Aki szereti a nagyon tipikus amerikai klisékkel teli thrillereket, akkor annak kötelező darab. Számomra egy nagyon unalmas volt. A megoldások, az "élethelyzet", az utána való gondolkodás... anyám, mind ezek jó hosszan. Előre mondtam magamnak a film alatt, hogy mi fog történni, és láss csodát, jövendőmondó lettem. Az biztos, hogy nem emiatt fogok sűrűn eljárni a manikűröshöz.

Isla Fisher
Elizabeth Chambers
Isla Fisher
Karl Glusman
Amy Adams

A film alapjául szolgáló regény címe Tony és Susan, amely Austin Wright műve. A film címe azt a könyvet jelöli, amelyet Tony küld Susannak (ez a filmben és a regényben egyaránt szerepel).

Michael Sheen nemcsak a rendező, Tom Ford által tervezett ruhákat viselte a filmben, hanem a direktor saját, személyes darabjait is.

Az Éjszakai ragadozók Amy Adams és Michael Shannon második közös filmje (előtte Az acélemberben játszottak együtt).

Movieaddicts: Éjszakai ragadozók
Mindezek ellenére nekem tetszett az Éjszakai ragadozók, mivel egy nagyon különleges filmélményben volt részem. Külön érdemes megnézni a nagyszerű bosszúdráma miatt, ami a filmet az év legjobb thrillerjei közé emeli. 8/10
Smoking Barrels: Éjszakai ragadozók
Lehet, el kell fogadnunk, hogy nem Tom Ford a következő Lynch vagy Fincher, aki ettől függetlenül persze még lehet egy jó rendező (az is), csak azt a bizonyos pluszt nem tudja szolgáltatni, mint a legnagyobbak.
7/10
Revizor: MŰVÉSZI BOSSZÚ
Nem elég, hogy menő divattervező, még filmeket is tud rendezni. Tom Ford második nagyjátékfilmjét, az Éjszakai ragadozókat szeretni fogják azok, akiket már az első mozijával, az Egy egyedülálló férfival is meggyőzött a tehetségéről. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA.