A döntés éjszakája

A döntés éjszakája

Night Moves

Harry Moseby, az egykori amerikaifutball-játékos magándetektívként keresi a kenyerét. Legújabb megbízatása szokványos eltűnési ügynek tűnik. Megbízója a korosodó hollywoodi színésznő, aki annak köszönhette a főszerepeket és a sikereit, hogy az egyik stúdió vezetőjéhez ment feleségül. A hölgy azt szeretné, ha visszahozná a mostohalányát, aki valószínűleg Floridába szökött. Harry elutazik délre, hogy előkerítse a lányt. Ám rá kell döbbennie, hogy az ügy bonyolultabb, mint gondolta. A szálak egyre messzebbre vezetnek.

Rendező: Arthur Penn
Író: Alan Sharp
Premier: 1975.03.01.
Melanie Griffith
Kenneth Mars
Susan Clark

2016.02.19 pepetherock

Nagyon nehezen indult be a film szerintem, sok türelem kell hozzá, megvan a maga lassú, kimért tempója. De ez az átgondolt építkezés egy nagyon ütős végkifejlethez vezet.

2015.05.23 Stiff

Egy nagyon komor neo-noir a hatvanas évekről. Igazából már elve érdekes, hogy a hetvenes években ennyire jó meglátásokkal teli filmet tudtak készíteni róla. Szerintem nagyon ütős, Gene Hackman legalábbis nagyon odateszi magát a szerepében.

A filmben nyújtott alakítás James Woods és Melanie Griffith korai szerepeinek egyike. Szerző: rbernadett

A sakkjátszma, amire a film címe épül, egy valódi sakkjátszma volt. A játszma K. Emmrich (fehér) és Bruno Moritz (fekete) között zajlott és Németországban játszották 1922-ben. Szerző: rbernadett

Paula azt meséli Harrynek, hogy az első fiú, aki megérintette a mellét, azt Billy Dannreuthernek hívták, ami Humphrey Bogart karakterének a neve az Afrika kincse (1953) című filmben. Szerző: rbernadett