A halál 50 órája

A halál 50 órája

Battle of the Bulge
Thibo84

1944 karácsonya elõtt az Ardennek vidékén állomásozó amerikai katonák körében elterjedt a hír, hogy a háború hamarosan befejezõdik, sõt még az is szárnyra kel, hogy a közeli karácsonyra valamennyien hazatérhetnek. Kiley ezredes az egyetlen, aki kételkedik ebben.… Több

Premier (HU): 2018.09.24.

2021.07.05 Kósa Bence

Egy kötelező alkotás. Henry Fonda (Kiley alezredes), Robert Shaw (Hessler ezredes) és Telly Savalas (Guffy őrmester) nagyszerű választások voltak a szerepre. Isten nyugosztalja a három legendát.

2019.03.20 Filmdoki

a nap véleménye

Egy igazi klasszikus

Gyerekkorom egyik meghatározó filmélménye. VHS-en számtalanszor megnéztem, aztán kapott egy remek DVD kiadást is, így az is bekerült néhányszor a lejátszóba. Igazi nagybetűs háborús eposz, melynek előszeretettel róják fel hibaként, hogy túlzottan elr... Teljes kritika

2019.03.20 Thibo84

Még gyerekként láttam ezt a filmet; már akkor megfogott, és ez azóta is töretlen. Igaz, akkor még Telly Savalas keltett bennem nagy érdeklődést a Kojak című sorozatban nyújtott alakítása miatt. Az idő előrehaladtával rádöbbentem, nem ő az egyetlen na... Több

Mind a színészek,mind a történet,mind a rendezés kifejezetten erős.A csatajelenetek jól vannak összerakva,és a sztárok mindegyike zseniálisan hozza a karakterét.Nekem Telly Savalas és Bronson aki még itt is ki tudott emelkedni.

2017.12.21 Deku

Ki akartam hagyni mert nem keltette fel a kíváncsiságomat de jól tettem, hogy nem tettem. Kincset ér ez a film, a karakterek és a pillanatok is nagyon el lettek találva, ami miatt számomra ez a film teljesen megmutatta, hogy van értelme az egésznek.

Richard Fleischert eredetileg rendezőként hirdették meg.Szerző: Thibo84

Amikor Hessler ezredes és Conrad egy pohár bort osztanak meg, mielőtt találkoznak a harckocsi parancsnokával, a Conrad mögötti falon egy Hetzer-rohamlöveg rajza látható. Lehet, hogy ez a film egyetlen ábrázolása egy tényleges német páncélozott járműről.Szerző: Thibo84

Edward Dmytryk volt a következő a sorban a rendezésre, miután Richard Fleischer visszautasította a felkérést, de Jack L. Warner nem volt hajlandó vele együtt dolgozni.Szerző: Thibo84

A film alapján úgy tűnik, hogy a csata csak néhány napig tartott. A valóságban azonban ez valamivel több mint egy hónap volt.Szerző: Thibo84

Az összes németet németek játsszák Robert Shaw, Ty Hardin és Barbara Werle kivételével.Szerző: Thibo84