Salamon és Sába királynője

Salamon és Sába királynője

Solomon and Sheba

Dávid, Izráel királya nem sokkal halála előtt isteni látomást lát, mely szerint kisebb fia, Salamon fogja őt a trónon követni. Az idősebb fiú, Adóniás úgy véli, jog szerint őt illetné a korona, ezért bosszút forral. Egyiptom fáraója eközben Sába királynőjével szövetkezik, hogy elpusztítsa Salamont, akinek bölcsessége és emberszerető uralma szálka a környék zsarnokai szemében. Adóniás, a fáraó, a tizenkét törzs vezére - és olykor maga a szigorú Jehova is - keményen próbára teszik Salamont, de a legnagyobb kísértés Sába királynőjének ellenállhatatlan csábereje.

Rendező: King Vidor
Premier: 1959.10.27.
John Crawford

2018.11.23 Turon

Valahogy nekem nem jött be. Túlságosan szét van húzva. Értem, hogy ez egy nagy léptékű film meg minden. De az egész megvalósítás szerintem tobzódik a sok hosszú, kitartott jelenetben, ami elvesz az élvezhetőségéből. Fölösleges.

2018.06.23 László Sánta

Nem vagyok egy nagy filmkritikus, de szerintem a korhoz képest jó film, és remekül bele tudjuk magunkat képzelni Salamon király korába, és a csatajelenetek is jók szerintem.

2017.03.12 bocerkaa

Az idő nem kezdte ki ezt a filmet. Még mindig elképesztően jónak számítanak az alakítások a színészlegendák részéről. Minden hús vér. Semmi digitális trükk. Valódi monumentális filmalkotás.

2016.12.01 feri1

Oda vagyok a régi filmekért. Gina Lollobridgida meg szerintem evidens, hogy fémjelzi, hogy egy jó filmet fogunk látni és kész.