A hét mesterlövész

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Fülöp-szigetek
Premier (HU): 1971.03.25.

2019.06.02 alkonyfeny

Klasszikus

Ez az a western, amit 17 alkalommal láttam félig, nem azért mert unalmas vagy nem viszi az embert a film, hanem mert mindig haza kellett menni a vendégségből. Majdnem felnőtt fejjel néztem végig első alkalommal és nem csalódtam. Nyilván reálisan kell kezelni, hogy mikor és kiknek készült, így a történet és a csavarok mára más ingerküszöböt ütögetnek. Ha a remake és az eredeti között választani kell, akkor nem is kérdés, hogy az eredeti.

Hihetetlenül jó kis western....Y.Brenner., és Bronson kivételeset alakít ebben a filmben,de amúgy ez minden színészről elmondható. Igazi hősök,igaz emberi sorsok és mindezt némi humorral átitatva....egy életen át nézhető!!!

2016.09.25 TribeBubu

Nagyon jó westernfilm, humoros, jól fel van építve, a színészkavalkád fergeteges, a végén pedig izgalmas. Viszont az eredeti film, A hét szamuráj valamiért jobban bejött. Egyszer mindenképpen érdemes látni, de azoknak, akik szeretik a westernt, kötelező darab!

2015.11.28 storeman

Tudom, hogy ez egy nagy western klasszikus, de nekem akkor is csak egy családi kalandfilm marad. Kicsit keményebbre számítottam volna ettől a szereplőgárdától.

2016.06.30 veress75

Nagyon jó film. Először egyszerűnek tűnik a történet: jó fiúk a rossz fiúk ellen. Később aztán kiderül, hogy nem minden jó fiú mindig jó és nem minden rossz fiú mindig rossz. Sok az átfedés, a néző ezért mind a két oldallal szimpatizál. A végén végül mindenki azt kapja amit érdemel.

2006-ban Satellite Award jelölést kapott, mint legjobb DVD.Szerző: Bogi87

1954-ben Arany és Ezüst Oroszlányra is jelölve volt, az Ezüst Díjat elvitte.Szerző: Bogi87

Okamoto Kacusiró Kambeit tartja tanítójának.Szerző: Bogi87

2,000,000 dollárból jött létre.Szerző: Bogi87