Az ember, akit Ottónak hívnak

A Man Called Otto

2023.12.28 Majorkas

Talán az egyik legszomorúbb film

A top 10 legszomorúbb film közé tenném, de tartalmaz humort, és attól függ, honnan nézzük, annyira nem csúnya a vége sem.

2023.04.08 stomachh

Hiába Tom Hanks, az eredeti skandinávot nem múlja felül. De annak, aki azt nem látta, hiányérzet nélküli filmélményt fog nyújtani. Kedves, vicces, megható. Jó film.

2023.01.04 Bafam Nézhetetlen

Harmatgyenge utánzása a svéd filmnek

Minden hiányzik abból az életérzésből, amit a svédek oly lazán hozni tudtak az eredeti filmben. Ez is egy nagyon gyenge utánzat lett, csakúgy mint a Taxi, a Tetovált lány stb. Az az érzésem, hogy szándékosan csinálnak magukból bohócot (hülyét) az amerikai filmesek.

2023.04.15 Tibor397141

Remek film. Hanks kiválóan alakítja a karaktert.

2023.02.12 Maron Szilárd

Nagy elvárás mellett hozta is azt tokkal-vonóval, amit kellett

Kezdjük az elején, spoiler mentesen. Mindig is szerettem Tom Hankset, hiszen ő egyszerűen egy zseniális színész, aki mindent a lehető legprofibban „visz el a hátán”. Egyszerűen imádom, hogy megint egy ilyen filmben láthatom az akciófilmek mellett. Te... Teljes kritika

2023.05.01 Fikatours_blogger

Kedvenc sütinket akkor is megkóstoljuk, ha nem a nagyi csinálta

Ha jó egy forgatókönyv, a rendező és a főbb szerepeket alakító színészek, akkor az a film sikerre van ítélve, még ha remake is.

2023.03.11 filmtro.hu

Az utánzat, amit remake-nek hívnak

Nem könnyű jó remake-et készíteni, és legyünk őszinték: az európai filmek amerikai feldolgozásai ritkán érik el az alapmű szintjét. Nincs ez másképp ennél a filmnél sem. Otto történetéből pont azokat a részeket nagyolták el, vagy hagyták ki, amelyek... Teljes kritika

2023.09.27 akela70

Tele klisékkel

Megkeseredett vén mérnök, aki mindent és mindenkit utál, kivéve a transzszexuális lány-fiút, vagy fiú-lányt, neki még az autóját is odaadja, miután befogadja a házába, pont úgy, mint az édi-bédi kóbor macskát. A dél-amerikai házaspár miatt lesz hirtelen szociális, és már az afroamerikai lebénult régi barátjára sem haragszik. Annyira mondjuk nem jó mérnök, hogy elég erős akasztót vegyen a saját maga felakasztására. Aztán megtudjuk, hogy miért is ilyen, amilyen. Meghalt a felesége, aki ráadásul terhes is volt... Szóval van ebben minden, mint a lecsóban.

2024.02.01 Sandor

Megindító...

Egy újabb remek alakítás a csodálatos Tom Hankstől. A történet szépen építkezik, könnyek és nevetés jól van adagolva. Mariana Treviño Ortizt eddig nem ismertem, de méltó párja a címszereplőnek.

2023.09.26 Dodi

Nevetés sírás, nevetés sírás...

Ilyen egy igazi drámai vígjáték… Én felváltva nevettem és sírtam ezen a filmen! Megható és szórakoztató. Bekerült a kedvenceim közé, úgy érzem. Ráadásul Tom Hanksben sosem csalódok. Megfogta mar Őt is az idő múlása. Örülök, hogy nem moziba néztem meg akkor, mikor kijött. Sokkal jobb volt egyedül itthon a négy fal között. Átértékelni az életet és a halállal járó fájdalmat.

2023.01.12 dadi

Ez tipikusan az a film, ami nagyon meg tudja érinteni az embert, és még órákkal később is elgondolkodik azon, amit látott. Gyönyörű emberi alkotás.

2023.06.13 pj19

Megmondom őszintén, megkönnyeztem a filmet. Pedig ez nálam tényleg nagyon-nagyon ritka. Ez a film a szó legszorosabb értelmében igazi dráma. Nagyszerűen felépített karakterrel. Elgondolkodtató film, hogy mi is az élet igazi értelme, és hogy minden em... Több

2023.02.08 Gabriella Beton

Középszerű

Egy jó erős közepes. Azért felpontozni valamit, mert „a mai választékban ez felüdülés”, butaság. Ha erősebb mezőnyben indul, az miért változtat a véleményen? Szeretem az ilyen jellegű filmeket, Tom Hankset is, de ez nem az a film, amit egy vasárnapi délutánon kívül megnéznék. Számomra Tom Hanks játéka görcsös volt, a fia, aki a fiatal Ovét játszotta, meg inkább tűnt szellemi fogyatékosnak, mint sem introvertáltnak. Nem hiszem, hogy elő fogom venni még egyszer. Szívesen látnék már Tom Hankstől egy nagyobb volumenű filmet végre.

2023.08.05 BÉLA

Gyenge

Ilyen alapon mindenkiről lehetne egy filmet csinálni, ja és van benne egy transzgender is.