A martfűi rém

A martfűi rém

A martfüi rém

A martfűi rém, azaz Kovács Péter egy sorozatgyilkos volt, akinek '57 és '67 között hét (vagy vélhetően még több) nő esett áldozatául. A rém kéjtől vezérelve gyilkolt, áldozatai védtelen fiatal nők voltak. Az első gyilkosságának elkövetésére egy argentín mozifilm megnézése után kapott… Több

Rendező: Árpád Sopsits
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2016.11.10.

2024.02.21 Schumy1

Remek alkotás!

2018.05.10 Artemisia

Megkapó film, a gyilkosságok kivitelezése elég megrázó, hiszen megmutatja a halál pillanatát, látjuk az áldozatok szemében kihunyni a fényt és hitelesen adja át a gyilkosság előtti percekben az áldozatok nyugtalanságát, félelmét. Ezektől a jelenetekt... Több

2023.02.10 JRD

3,5*

Többször elfutottam a film mellett, de már első alkalommal felkeltette az érdeklődésemet maga a cím. Kis kutakodás után rá is találtam a sztorira, így ennek tudatában döntöttem el, hogy én bizony ezt megnézem. Őszinte leszek. Nem csalódtam a filmben.... Teljes kritika

2017.07.24 Deku

Egy percre se tudta megfogni a figyelmemet, a színészek játéka nagyon elnagyolt és túljátszott lett számomra. A történet érdekes volt igazából de ez nem sokat javít rajta.

2016.11.13 ArpiHajdu és Réci

"Ebben az országban nincsenek sorozatgyilkosok! Világos!?"

Ritka alkalmak egyike, hogy magyar filmek miatt egy évben kétszer is elmenjek moziba (ilyen szerintem még egyszer sem fordult elő, mióta moziba járok), s azt kell mondjam, hogy a Saul fia mellett A martfűi rém is nagyon is megér minden egyes ráköltö... Teljes kritika

A film 51 231 020 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 39 997 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Több mint 3 órányi anyagot forgattak le,amit később 118 percre rövidítettek.Szerző: Artemisia

A Magyar Nemzeti Filmalap támogatása teljes egészében fedezte a film költségeit, így nem kellett partnereket keresni hozzá.Szerző: Artemisia

Sopsits Árpád mintegy 4000 oldalnyi bírósági anyagot olvosott át az üggyel kapcsolatban.Szerző: Artemisia

A rendező a 2000-es évek elején sorozatot akart készíteni az ötletből, de a túlzottan erőszakos tartalom miatt nem engedélyezték.Szerző: Artemisia

(2016. 11. 10.)
Várj, míg sötét lesz
Sopsits Árpádnak nem volt elég, hogy a múlt század második felének hírhedt magyar sorozatgyilkosságából „csak” egy félelmetes, brutális thrillert forgasson. Kár. Szabó Gábor bámulatos operatőri munkája díjat érdemel. Hajduk Károly alakításától megfagy bennünk a vér. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. Több

(2016. 11. 17.)
Sopsits Árpád több szempontból is meglepett minket: számos auteur mű után elkészítette életműve első igazi zsánerfilmjét. Hovatovább, egyúttal sikerült neki megalkotni talán az eddigi legjobb magyar bűnfilmet. Nem hibátlan munka A martfűi rém, de a rendező igen magabiztosan mutatja meg a „sötét oldalt”. 70/100 Több

(2016. 11. 09.)
Érdekes alapötlet, korrekt alakítások - már amennyire ki lehet bontakozni a szegényesen megírt karakterek bőrében -, kellemes és egységes látványvilág, eltalált hangulat, cserébe ha nem is kongó üresség, de mindenképpen hiányérzet. 6/10 Több

(2016. 11. 13.)
A szomorú hiba az átütő színészi alakítások hiánya. A történetben lévő dráma lehetőségéből ez a „lyuk” nagyon, de nagyon sokat elvesz. Senki sem játszik kifejezetten rosszul, de bravúrra se számítsunk egyetlen színésztől sem. 7/10 Több

(2016. 11. 13.)
Tipikusan olyan darab, amelyekre nagy szüksége van a magyar filmnek, ahhoz hogy képes legyen visszacsalogatni a mozinézőket. Egy színtiszta műfaji film, amely kivitelezésben nemzetközi színvonalat képvisel, ám hangulatában és környezetében mégis felismerhetően magyar. 7/10 Több