A tolonc

Liszka apja halálos ágyán tudja meg, hogy ő igazából nem is az apja, és halottnak hitt anyja valójában börtönben van, mert megölte az igazi apját. A lány egy gazdag családnál lesz szolgáló. Eközben anyja letöltötte a büntetést, és hazatért a faluba. Liszka megtetszik a ház urának, ezért Kontra… Több

Rendező: Michael Curtiz
Forgatókönyvíró: Janovics Jenő, Ede Tóth
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1915.03.20.

2023.08.18 Yosihiro

A tolonc

Szép lassan elkezdem a régi filmek felfedezést is, és így jutottam ehhez az alkotáshoz. Amit ha nem nézek utána, és csak megnézem, akkor is azt kell mondjam, egy remek, kimagaslóan jó magyar alkotást láthatunk még a némafilmes világból, ahol, úgy érzem, ismét maradandót alkottunk. Igazán a történetvezetése tetszett, hiszen nagyon jól felépített 4 szakaszra, részre bontott mű. A cselekmény több szálon folyó, ami a maga nemében és ebben a korban is kiemelkedő. Az érzelmek megjelenítése és a szereplők játéka nagyon jól illeszkedik a filmhez, és ami ezt alátámasztja, az a zene. Tehát beszélhetünk egy remekül megrendezett, összeállított filmről. Csak szuperlatívuszokat tudok írni minden részéről, és olyan élményt ad, amit a régi filmeknél eddig nem tapasztaltam. Van egy varázsa neki, ami pótolhatatlan élményt ad. Minden ízében ott van az a pillant, amiért érdemes megnézni, és nem egyszer, akár többször is. Nagyobb kivetítőn néztem, ami plusz moziélményt biztosított. Így megérdemelten tudom adni erre az öt csillagot, amit mindenképp megérdemel ez az alkotás. Csak ajánlani tudom mindenki számára, hogy tekintse meg, hiszen a filmgyártás elejétől számítva ez a produkció egy klasszikussá vált mű. Üdv: Yosi

2016.01.25 juhasz-david93

Csodálatos élmény volt megnézni ezt a filmet, hiszen a némafilmkorszakból nem sok filmünk maradt fenn sajnos. Ráadásul egyenesen a Casablanca direktorától, a nagy Jászai Marival, hmm... :)

2016.04.10 Gatjoge

Korát és kortársait tekintve nagyon jó alkotás, filmzenéje kitűnően festi alá a cselekményt és önmagában zenei élménynek sem utolsó.

Jászai Mari öccse, Jászai Ignác egy napon beállított hozzá italos állapotban, és megfenyegette Jászai Marit, hogy megöli. Végül sikerült kitessékelni és rendőrt hívni. A rendőrök mindkét félt meghallgatták, és elengedték Ignácot Mari kérésére. Végül Jászai Ignác mindent hátrahagyva kijelentkezett a bérelt szobájából, és inni kezdett. Végül egy szállodában csinált felfordulást. majd a a Városligetben látták utoljára, ahonnan a Rákosrendező pályaudvaron egy induló tehervonat elé lépett, itt ért vége az élete.Szerző: Yosihiro

Kertész Mihály rendező 1886. december 24-én született Budapesten Kaminer Manó néven.Szerző: Yosihiro

Ezt a filmet sikerrel mutatták be Bécsben, Berlinben és mint kiderült, az Egyesült Államokban is, hiszen a Magyar Ház pincéjéből került elő egy angol nyelvű kópia!Szerző: Yosihiro

Kertész Mihály, azaz Michael Curtiz a Casablanca rendezőjének egyik korai filmje ez.Szerző: Yosihiro

Jászai Mari egyetlen fennmaradt filmje ez az alkotás.Szerző: Yosihiro

(2018. 01. 16.)
Igazi unikum ez az alkotás, amely messze nem felejthetetlen, de tartalmas és értékes darab, amelynek Jászai Mari ad igazi drámai mélységet.
7/10 Több