Agymenők

The Big Bang Theory

2023.02.25 Leibel

Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik

Aki az előbbit szereti, annak kötelező darab. Könnyesre nevettem magam rajta mindig. Ami először lenyűgözött, az az intelligens humor volt, amit olyan ritkán tud levadászni az ember. Ez az évadok alatt kissé megkopott, de nem maradt el. Ahogyan a sorozat berobbant és giganézettsége lett, gondolom, kénytelenek voltak könnyen érthetővé tenni minden egyes poént. A sorozatot a filmstúdióban élő közönség jelenléte mellett vették fel, így igazi közönség reakcióit halljuk, akik jókor nevetnek. Nekem ez tetszik, valahogyan jobb együtt nevetni, mint egyedül. A tizenkét évad csodásan bemutatja a fiatal tudós srácok küzdelmét a tudományban, és ami még annál is fontosabb, hogy legyen végre barátnőjük. A poénok fergetegesek. Amit igazán jól ábrázolnak, az a tudományos élet. Látjuk, hogy ott sem feltétlenül mindig a tudományos eredmények hozzák meg a szakmai elismerést, ahogyan valódi intrikák, sőt szívatások mennek. Ami kevéssé realisztikus, az Sheldon karaktere és a viselkedésére adott reakciók. Egy ennyiféle kényszerrel élő aspergeres autista sokkal idegesítőbb, nem frusztrálódik csendben, ha másképp van valami, mint a kényszere diktálja, ennyire sok kényszer mellett egy aspergeres szokott dührohamokat kapni. A mi Sheldonunk inkább viccesen duzzog. A karakterek különbözősége és évek alatti, apránkénti fejlődése ott tart a képernyő mellett tizenkét évadon át. Sőt, ha ki merném pontosan számolni, akkor kijönne, hogy valójában jóval ötven feletti évadot néztem meg belőle.

2020.08.14 Maver17

Imádom a egyik legjobb sorozat amit valaha láttam 10/10 :)

2020.01.11 Zoe091

Ez a sorozat örök klasszikus marad. Nagyon szeretem a szereplőket, sok a poén, leköti az embert. Sheldon a kedvencem.

2015.06.05 Mr. Z

A cím fordítás érdekes de ezen kívül sok negatívumot nem tudok elmondani. Gyakorlatilag minden részen lehet nevetni. Persze sok poén azért célzott irányú hisz sok utalás van más filmekre és játékokra benne amit csak az ért meg aki ismeri ezt a világo... Több

2015.04.22 mimi

A poénok általában intellektuálisak, de ez nem is lehetne máshogy egy kockákról szóló sorozat esetében. Tehát csak azoknak ajánlom, akiket nem rémisztenek meg a bizarr, azonban igencsak szerethető kockák agymenései.

2017.04.18 Wolowitz

Szinte hihetetlen, minden részben előtudnak varázsolni valami új poént és félelmetesen jók lettek a karakterek is. Ez a sorozat hihetetlen csúcs szuper lett. Nem kellett azon évődjek, hogy most mikor lesz már végre vége mert az utolsó percig eltudott repíteni a hátán. Ez pedig több mint amit várhattam volna tőle.

2015.06.02 sonyxxx

Zseniális sorozatnak tartottam igazából a 3-4 évadig, de utána szerintem egy kicsit leült és sablonos lett. Persze a későbbi évadok színvonala is bőven átlag fölöttivé teszi. Később túlságosan olyan témák vannak benne, ami minden más sorozatban, az e... Több

2015.10.09 Alexa

Egyszerűen imádoom. Megunhatatlan, már nem tudom hányszor láttam az eddigi évadokat. Annyira abszurd tud lenni. Kifejezetten szeretem, hogy közelebb hozza a tudományos világot az "egyszerű földiekhez"

2016.07.21 K.bogi

Nagyon debil egy modern sorozat, a szó szoros értelmében. Mindig sírva röhögök az elmebeteg poénjain. Bárcsak többet adnák a tv-ben, folyton azt nézném. A színészek meg egyenesen a kedvenceim, pedig olykor olyan fájdalmas poénokat eresztenek meg, hogy az csak na. De ettől függetlenül mindig kedvenc marad.

2015.06.20 neeta92

Az egyik kedvenc vígjáték sorozatom. Tele van kocka viccekkel. Imádtam, hogy nem a megszokott sitcom jött hanem valami új. A karakterek azonnal szerethetőek voltak és bár némely poént nem az átlag emberre szabtak ettől függetlenül hihetetlen szuper. Főleg, hogy én is nagy rajongója vagyok mindennek ami elhangzik a sorozatban.

2015.05.06 bambula

Jó kis sorozat, nagyon-nagyon vicces, általában. Mostanság már elég lapos, néha kínos is de hát eljutott a sokadik évadhoz, nehéz már újat mutatni. Bazinga!

2017.11.21 baalint

Tényleg vicces jelenetek, jó karakterek,remek kidolgozás. A színészeknél viszont nem értem mit keres Bill Murray és Charlie Sheen... ezt javítani kéne Mafab :/ Sheldon amúgy a modern sorozatok egyik legjobb főszereplő karaktere lett

2016.08.02 Fanni11

Borzalmasan gagi de egyben vicces sorozat!!! Nem a kedvencem de egy remek unalom uzo! Megeri megnezni de ez szerintem nem a legjobb!

2016.02.03 bviki

Jó sorozat. Sok az ismétlés a tv-ben így elég unalmas. Különlegesek a karakterek. Nem sok ilyen sorozat van. Néha tényleg kicsit buta az egész sorozat.