Alice Határországban

Alice in Borderlands

A Shibuya jelenetben a jegykapun, a nyilvános illemhelyen és az úton kívül mindent CGI-vel hoztak létre.Szerző: jfruzsi97

Aso önmagára alapozta a főszereplőt, Arisut. „Emlékszem, milyen voltam, amikor körülbelül 20 éves voltam, és saját határozatlanságom alapján alkottam Arisut.”Szerző: jfruzsi97

Ismerősnek tűnt a tigris az 5. részben? Az egzotikus állat vizuális effektusokkal történő létrehozása valójában nemzetközi erőfeszítés volt, Japánban, Szingapúrban, az Egyesült Államokban és Indiában. A projekt felügyelője a holland animációs rendező, Erik-Jan De Boer volt, aki Oscar-díjat nyert a tigris megalkotásáért a „Life of Pi” című filmben. Szerző: jfruzsi97

Az első epizódot, amely a tokiói ikonikus Shibuya Scramble-t mutatta be, valójában nem Shibuya-ban forgatták. Ehelyett a jelenetet a híres tochigi átkelő másolatán forgatták, amelyet forgatás céljából hoztak létre. A forgatókönyv szerint Arisu és barátai a Starbucks előtt fognak összeülni a Shibuya állomással szemben, de a találkozó helyét az átkelő másik oldalára változtatták, miután megállapították, hogy az üvegből való visszaverődés miatt túl nehéz lesz körüljárni. Szerző: jfruzsi97