An American Crime: Bűnök

An American Crime

A Rotten Tomatoes oldalán 23%-ot kapott 13 kritika alapján.Szerző: Bogi87

A teljes filmet egy helyszínen, Los Angeles, California, USA területén forgatták le.Szerző: Bogi87

A világpremier 2007. január 19-én volt az USA-ban. Szerző: Bogi87

Sylvia Likens tragédiája több regény és dokumentumfilm alapjául is szolgált.Szerző: Bogi87

A ház, ahol a rémtett történt, 44 évig üresen állt, majd lebontották, és a helyére egy parkolót építettek.Szerző: Bogi87

A film a kritikusoktól igen negatív visszajelzéseket kapott.Szerző: Bogi87

A terjesztő First Look International belső konfliktusai miatt a filmet nem mutatták be mozikban.Szerző: Bogi87

A film 2 millió dollárból készült el.Szerző: Bogi87

Annak érdekében, hogy a szereplők átérezhessék a pincébe zárt lány szenvedéseit, az eseményeket időrendben vették fel.Szerző: Bogi87

Elliot Page, hogy minél hitelesebben tudja megformálni a karakterét, a forgatáson éheztette magát, így kívánta elnyerni a lesoványodott lány külsejét.Szerző: Bogi87

Sylvia szerepére Elliot Page volt az egyetlen jelölt.Szerző: Bogi87

A film alapjául az eseményeket megörökítő jegyzőkönyvek szolgáltak. Szerző: Bogi87

Már korábban, a ’80-as évek elején is szerették volna megfilmesíteni Sylvia Likens történetét, ám akkor a testvére, Jenny megakadályozta. Jenny halála után azonban elhárult az akadály, így készülhetett el a film. Szerző: Bogi87

A film egy megtörtént eseményt dolgozott fel, Sylvia Likens történetét.Szerző: Bogi87