Anna Karenina

1874-ben Anna Karenina, a szentpétervári társadalom lenyűgöző és megbecsült tagja, egy prominens kormánytisztviselő feleségeként kiváltságos életet él. Amikor azonban bátyja, Oblonsky a segítségét kéri, hogy megmentse zűrös házasságát, Anna Moszkvába utazik, ahol találkozik a sármos… Több

Rendező: Joe Wright
Író: Leo Tolstoy
Forgatókönyvíró: Tom Stoppard
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2013.01.24. | SkyShowtime (2023.02.14.)

Anna Karenina  (1997)

Karenina Anna  (1935)

Anna Karenina  (1948)

Több

2022.10.08 Artemisia

legújabb vélemény a nap véleménye

A nő, aki belehalt a szerelembe

Tolsztoj világirodalmi klasszikusa egy fatális szerelmi tragédia. Azonban Tolsztoj világában nem a szerelem öl - hanem a képmutatás. Joe Wright egyedi stílusban redukálta 130 percre a közel 1300 oldalas regényt, ugyanis elsősorban hangulattal és képi... Teljes kritika

2015.06.13 Curacao86

A megvalósítás, a színpadias, színházi jellege, a történet részek közti váltás, a színek és a jelmezek harmóniája az adott részekkel tetszett. A történet viszont halálosan unalmas és vontatott, tehát eszméletlenül fárasztó és nehéz volt végig nézni, ... Több

2017.07.31 penzesisti

A film azt adja amit várni lehet tőle. Romantika, kosztümök, szép díszlet, könnyen követhető, egyszerű mégis jó történet, megfelelő karakterekkel, miliővel.

2016.04.13 Panda

A romantikus drámák egyik klasszikusa ez a film. Érzelmileg megfogó, magával ragadó igazi szerelmi dráma. A története izgalmas és érzelmileg is nagyon megfogó, mélyreható.

2015.05.20 Sissy

Imádom Keira Knightley filmjeit és a kosztümös filmeket is szeretem, de ez a film akkor is meglepően jóra sikeredett. Komoly történet, nagyszerű színészek, elképesztően jó díszlet és természetesen az elmaradhatatlan romantikus szálak. Csak ajánlani tudom!

Alicia Vikander a legjobb forgatási élményének tarja a film felvételét.Szerző: Artemisia

A pusztában felvett jelenetek forgatása alatt külön biztonsági szolgálat vigyázott, hogy a környéken gyakori farkasok és medvék ne jelentsenek veszélyt a színészekre és a stábra.Szerző: Artemisia

A stáb 5 napot forgatott a Szentpétervár környéki pusztában, ahol egy meleg víz nélküli faház volt a szállásuk, és rendes ágyak helyett is mindössze tábori ágyak álltak rendelkezésre, az átlag hőmérséklet pedig -40C° körüli volt.Szerző: Artemisia

Kitty szerepét eredetileg Saoirse Ronan játszotta volna, ő azonban az utolsó pillanatban visszamondta a szerepet, így kapta meg Alicia Vikander.Szerző: Artemisia