Húzós éjszaka az El Royale-ban

Bad Times at the El Royale

A film összbevétele 31 882 724 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 27 388 620 forintot termelt. A hazai mozik összesen 29 452 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Egyes elemzések szerint az El Royale igazából egy allegória a limbóra, egy helyre a mennyország és a pokol között, ahol az elveszett lelkek várják a rájuk mért ítéletet.Szerző: Thibo84

Az egész filmet (külső és belső helyszíneket egyaránt) stúdióban vették fel. A díszletet a kanadai Mammoth Filmstúdióban építették fel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jeff Bridges elárulta, hogy a forgatáson hosszú csapók voltak, azaz többször is előfordult, hogy az író-rendező Drew Goddard 10 percig is hagyta a színészeket kibontakozni egy jelenetben,mielőtt azt mondta volna "Ennyi".Szerző: ArpiHajdu és Réci

Seymour Sullivan szerepére eredetileg Russel Crowe-ot szerződtették, de végül nem tudta vállalni a forgatást. Ekkor került a képbe Jon Hamm. Szerző: hp

Chris Hemsworthnek a Bosszúállók 4 után közel 15 kiló izomtól kellett megszabadulnia a forgatása kedvéért. Szerző: hp

Az El Royale a Cal Neva kaszinó mintájára készült, aminek egykoron Frank Sinatra volt a tulaja.Szerző: hp

Drew Goddard és Chris Hemsworth második közös filmje a Ház, az erdő mélyén után (2012).Szerző: hp

A film forgatása 2018. január 29-én kezdődött meg Vancouverben, British Columbiában, majd Burnabyben folytatódott februárban. Szerző: hp

A film világpremierje a San Sebastián Nemzetközi Filmfesztiválon volt 2018. szeptember 29-én. Szerző: hp